I. Szombathelyi Kerékpáros Csapat Időfutam Verseny

2015.06.17. - 00:30 | vaskarika.hu

Június 14-én rendezték meg az I. Szombathelyi Kerékpáros Csapat Időfutam Versenyt Szombathely-Zanaton, melyet 45 km/h átlaggal a VaHaZSó csapata nyert meg.

A Mozgásterek Programsorozat eseményeként rendezte meg a Szombathelyi Egyetemi Sportegyesület a versenyt a 86-os út (oda vissza) 21,6 km-es szakaszán. A 12 négyfős csapat 3 percenkénti indítással rajtolt.

A fordulónál mért részidőket a rajtban azonnal lehetett látni, így a közönség számára is végig követhető volt a verseny menet közben is.

Az első két csapat a - VaHaZSó és a SZoESE Riders - ment 30 percen belül, ami arany, a harmadiktól a nyolcadikig 33 percen belüli teljesítménye ezüst, a kilenctől tizenkettedik helyig pedig bronz minősítést jelentett.

A győztes kerek 45 km/óra átlagot teljesített, és még a hatodik is 40 fölött volt.

Minden csapattag egyedi, a verseny dizájnjának megfelelő oklevelet kapott, ahol a helyezése mellett az ideje és a minősítése is szerepelt.

Két komplett csapat érkezett Keszthelyről, egy Zalaegerszegről, a szombathelyi házigazdák pedig többen alkottak közös csapatokat sárvári, soproni, egerszegi bicajosokkal. Az eseményt nemzetközivé tette három kiváló bécsi kerékpáros.

A verseny külsőségeiben is megállta a helyét, hiszen az INTERSPORT rajtkapuja impozánsan ívelte át az utat. A versenypálya a versenyzők elmondása szerint kitűnő volt, forgalom szinte minimális, a fordulóhoz pedig remek volt a Szeleste előtti jobboldali útöböl. Dacára az időjárás-előrejelzésnek, viharos szél helyett csak némi fuvallat lengedezett a rekkenő hőségben.