Nyáréjfesztivál és IV. Blues-rock Találkozó részletes programja (júl. 10-11)
2009.07.10. - 07:15 | vaskarika.hu - Fotók: Büki László 'Harlequin'
Helyszín: Sárvár, Nádasdy-vár
Dátum: 2009.07.10 - 11.
A Nádasdy-vár udvarán (rossz idő esetén Pinceklubjában) a rock- és blues zene kedvelőit várják kétnapos jamboree-ra. A Nyáréjfesztivál és IV. Blues-Rock találkozón fellép többek közt a Voler Mouche, a Blues Jam, a Konkoly és Csergáék. Beugró naponta mindössze egy kékhasú (1000 Ft), a kétnapos jegyár meg csak ISO-ban magas (1600 Ft).
Program:
2009. július 10. (péntek) - kapunyitás: 19:00 - Ted's Village, Konkoly, Psycho Mutants, Voler Mouche
Belépőjegy: 1000,- Ft
2009. július 11. (szombat) - kapunyitás: 19:00 - Blues Jam, Message Blues Band, Grateful Memorial Band
Belépőjegy: 1000,- Ft
Kétnapos belépő: 1600,- Ft
Július 10., péntek
Ted's Village
A zenekar 1997-ben alakult és azóta is a jelenlegi felállásban... Honlapjukon olvasható, hogy sok klubban, sok fesztiválon megfordultak már, voltak jó és kevésbé jó koncertjeik (megjegyzik: erről természetesen nem ők tehetnek). Leginkább Szombathely környékén praktizálnak, veszélyeztetett, de életképes fajnak titulálják magukat. A zenéjük a California/Vas megyei punk hatását hordozza magán.
http://www.tedsvillage.uw.hu
Konkoly
A zenekar honlapján a konkoly növényről, illetve a névválasztásról olvashatunk: Legfeltűnőbb gyomok a vetés között a pipacs, a búzavirág és a konkoly, amelyeket körülbelül ezeken a neveken ismernek országszerte. Félegyházán azonban a vetési konkoly neve mellé odateszik a "szelíd" jelzőt, mondván szelídkonkoly. Mert van "vadkonkoly" is, szintén a szegfűfélékhez tartozik, mely vetések közt ritkán, de réteken, gyepeken mindig található. Leveleit pipadohánynak használják. (Móra Ferenc)
A Konkolyról másképp A régi magyarok szerint ez a növény a termékenység jelképe. A konkoly a búzatáblák dísze, s ha búza van, lesz kenyér is, ha kenyér van, nem éhezik az ember.
VIlágzeneközeli hangjuk nemrégiben dobbal egészült ki, amelynek köszönhetően igazán klubkoncert-kompatibilis lett a zenekar.
http://konkolyegyuttes.hu
Voler Mouche
A Voler Mouche 2007-ben alakult Szombathelyen, 2008 óta - mely a zenekar jelenlegi felállásnak dátuma - állandó szereplője a hazai zenei életnek. A klasszikus és elektro-akusztikus elemekkel átszőtt, sajátos hangzásvilágot teremtő zenekar játéka igazi klubzene: lounge, easy listen, jazz. Az élő hangszerek (dob - Sávoly Péter, basszus gitár - Nagy Olivér, gitár - Szarvas Péter, billentyű - Miski Ádám) által varázsolt kávéház-teraszi hangulatot csak fokozza a saját dallamokat életre keltő különleges hang (ének - Korponay Zsófia).
http://www.myspace.com/volermouche
Psycho Mutants
Hamar feladja a próbálkozást, aki megpróbálja műfajilag bekategorizálni a zenekart. Az öt tagú zenekar a sötéten dübörgő energiák gépházaként írja le magát. Magát a zenét a pumpáló basszus, a húzós dobritmusok és a karizmatikus ének helyezi a kétértelmű, néha vészjósló atmoszférába. A megtámogatott vokálok, a delayes, hallus gitárszólók frigyre kelnek a harmonikával, a trombitával, a színpadi mozgásuk pedig verhetetlen. Még nem mondhatók idős bandának, de a zenéjük sokak szerint már most olyan, mint a jól beérett whisky. Számos fontos külföldi klubba és helyszínre eljutottak már Magyarországon, Ausztriában, Szlovákiában... Elkészítették első nagy albumukat, majd elindultak első nagyturnéjukra útbaejtve Franciaországot, Szlovákiát, Szerbiát, Ausztriát, Svájcot....stb.
Július 11., szombat
Blues Jam
A zenekar története 1998-ig vezethető vissza. Két bluest szerető gitáros illetve szájharmonikás / Horváth Tibor, Sávoly László / otthoni „jam"-eléseken próbálkozott tradicionális bluesokat játszani. Így vetődött fel a gondolata egy zenekar létrehozásának, és megalakult az „ős" Acoustic Blues Jam: Horváth Tibor - slide gitár, szájharmonika, Sávoly László - ének, gitár, Vincze Attila - ének, gitár, Farkas „Tenor" Tibor - basszusgitár, Keresztesi Krisztián - dob. Ez a formáció 1999-ben lépet először színpadra kiegészülve: Varga Dénes - billentyű, Vincze Veronika - ének, Csombor Ildikó - ének, valamint a basszusgitárnál immár Francsics „Lelke" Csaba. A repertoárban főként tradicionális blues, country- blues dalok szerepeltek, de helyet kapott egy-egy Rolling Stones, Neil Young, Eric Clapton, Bob Seger nóta is. Ebben a felállásban a zenekar két lemezt készített. 2004-ig a zenekar leginkább Szombathelyen koncertezett, de a környékbeli városokban is gyakran megfordult és jó néhány baráti fellépésen Ausztriában is részt vett. A dobos poszton időközben Mersics György lépett színre, majd később Sávoly Péter váltotta. 2004-ben Vincze Attila kiválása után újjászerveződött a zenekar, és immár Blues Jam néven működött tovább. Ebben az időszakban megfordult a zenekarban még Rosta Gábor aki szaxofonon játszott. Majd a zenekar 2005 nyarán ismét tagcseréken esett át, ekkor érkezett Németh „Misa" Mihály - basszusgitár, Németh Ádám - billentyű, Moldvai Tibor - saxofon, klarinét. 2007-ben a ritmusszekció cserélődött, Kusztor „Kuszi" Gergely- basszus, Czetter Gábor- dob. 2008-ban csatlakozott a zenekarhoz Újvári Tímea - ének. A koncerteken ezenkívül alkalomszerűen részt vesz még, Kustos Ervin - szájharmonika, Katona Péter - szájharmonika.
A Blues Jam mostani műsorán a tradicionális bluesok mellett, pl: Muddy Waters, Eric Clapton, J.J. Cale, Freddie King, Elmore James, Robert Johnson, Bob Seger,Bob Dylan, Rolling Stones feldolgozások szerepelnek.
http://bluesjam.uw.hu/
Message Blues Band
Message zenekar megalakulását 2005 júniusától számoljuk, amikor is arra gondoltunk, hogy lehet nem csak önmagunkat kéne szórakoztatni a baráti összejövetelek alkalmával, hanem egy nagyobb rétegnek is érdemes lenne megmutatni gondolatainkat, zenei elképzeléseinket. Az együttes tagjai között vannak olyan zenészek, akik rendelkeznek komolyabb zenei múlttal, tapasztalatokkal de a civil foglalkozásuk elszólította õket rövidebb, hosszabb idõre és így akaratlanul is visszaszorította eme szép idõtöltést . Aki zenével foglalkozik vagy valaha is foglalkozott az tudja milyen érzés színpadon állni, látni az emberi tekinteteket, visszajelzéseket és ha csak 2 emberrel sikerült megismertetni, megszerettetni a „ZENÉT", akkor már megérte az a sok tanulás, gyakorlás, ami egy zenész életében alapfeltétel.
Mivel más-más zenei érdeklõdésû tagokból kovácsolódott a zenekar, így az akusztikus, elektromos hangzású és hangulatú blues nótákban a swing, jazz és a folkosabb motívumok is teret kapnak. Pontosan behatárolni nem lehet. Az biztos, hogy blues.
http://www.messagetheband.hu
Grateful Memorial Band
2006-ban, mintegy fiókzenekarként alakult meg a CséB berkein belül, a Rory Gallagher zenéjének művelésére életre hívott GMB (Grateful Memorial Band).
Eredeti célkitűzésünk az idejekorán (1995 június 14-én) elhunyt, kitűnő, blues-rock muzsikus, halálának 10. évfordulójára készítendő egészestés emlékműsor volt. Ez lett volna a zenekarunk hivatalos "alakuló ülése". A korábban is tervezgetett társaságba tért vissza a CséB alapító tagja, Simon Tamás dobos, akivel a kezdetektől fogva szerettük játszani Rory zenéjét. Basszusgitáron Farkas "Tenor" Tibor, szintén a CséB oszlopos tagja játszott. A próbák már 2005. elején elkezdődtek, de a műsort nem tudtuk a kitűzött időpontra elkészíteni. Varga Dini, a zenekar billentyűse ugyanis, külföldi munkája miatt távozott a csapatból, és ez arra kényszerített bennünket, hogy előröl kezdjük a próbákat. Dini helyére a CséB-be már korábban is többször beugrott Kendik Gergő került.
2006 őszén megalakult a Cserga és Barátai Blues-Rock Klub a szombathelyi Malom Sörözőben, ahol november 10-én ismét Rory estet rendeztünk, és a zenekar híre kezdett terjedni. 2007 nyarán, egy héttel a II. Vas Megyei Bluesfesztivált követően érkezett a meghívás Hollandiából, hogy lenne-e kedvünk játszani a 10. Rory Gallagher Tribute Holland nevű fesztiválon, melyet minden évben, az zenész születésnapjához legközelebb eső hétvégére időzítenek.A GMB működésének valószínűleg legnagyobb sikerét ez a fesztivál jelentette, amelyre 2008 március 1-én, a hollandiai Wijk aam Zee-ben került sor. Erre az eseményre Európa több országából (Írország, Németország, Nagy-Britannia, Dánia) érkeztek rajongók. Sokan közülük rendszeres látogatói voltak Rory koncertjeinek, és halála után szinte minden országban, ahol rendszeres fellépő volt, közösségek jöttek létre zenei hagyatékának ápolására. Ilyen volt az a holland alapítvány is (Anja és Theo van Baar, Paul Handgraf és Rob Spijker), amely a fesztivált szervezte, és amelyen mi is részt vehettünk, mint az első Magyarországról meghívott együttes.
http://www.csebgmb.extra.hu/biografia/gmb_bio.htm
Sipőcz Band
A zenekart 1994-ben alapította Sipőcz Ernő, aki többek közt a Lord zenekar alapító tagja és 1972 és 1982 között annak énekese is volt. Így a zenekar repertoárjának hozzávetőleg egy harmadát a Lord ezen időszakában született dalok teszik ki, melyek két, saját gondozásban megjelentetett album (Fehér galamb, Kőszív) formájában kerültek felvételre. Másrészt az akkori Sipőcz Band "összeolvadt" egy másik szombathelyi zenekarral a Nessie-vel, amely zenekar dalai (főként Csontos Imre és Kondor Tamás szerzeményei) így a Sipőcz Rock Band égisze alatt élnek tovább. Harmadrészt pedig a repertoár feldolgozásokkal lesz teljes, melyek teljes egészében a hazai rockzene nagyjainak feldolgozásiból állnak: Bikini, Lord, Edda, P. Mobil, stb. A banda rengeteg tagcserét élt meg, mígnem kialakult a mára stabilnak mondható gárda:
Sipőcz Ernő (ex-Lord) - ének
Nyári Ferenc (ex-Nessie)- ének
Paksi János (ex-Lord) - dob
Kiss Tamás (ex-Nyugati Régió, Mr. Silent Band) - basszusgitár
Németh Ádám - billentyűs hangszerek, vokál
Gyurácz Zoltán (Voiceless, Ted's Village) - gitár
Programkereső
Szavazás
Ön mit szeret legjobban a szombathelyi nyárban?
42% - A Savaria Karnevált.
7% - A rengeteg fagyizási lehetőséget.
8% - A sok gondozott parkot.
14% - A nyugalmat, amit a város atmoszférája áraszt.
20% - Csak az számít, hogy igazán meleg legyen.
Összesen 1907 szavazat
Új hozzászólás