Lélekemelő Lélekvesztő - Ismerős Arcok koncert az MMIK-ban
Képgaléria megtekintése2009.12.01. - 00:30 | Dart - Fotók: Csizmazia Ákos
A trianoni döntés igazságtalansága ihleti meg az Ismerős Arcok dalszövegeinek jó részét, témájuk a magyarság, a magyar sors. Mindenféle negatív hírek ellenére talán még van remény, még él egy nemzeti érzelmű réteg, mely szívesen hallgat hasonló számokat. Az MMIK színháztermében vasárnap este összegyűlt szép számú közönség legalábbis erre enged következtetni...
Népies rockos kesergő - korábbi lemezeik alapján ekképp aposztrofáltuk az Ismerős Arcok stílusát. Kicsit mélabús, kicsit keserédes, de azért a miénk. 'Lélekvesztő' című új lemezükkel azonban mintha irányt váltottak volna, az eleddig nem éppen fülbemászó, bánatos dalok eltűntek, helyettük rockosabb, életvidámabb számokat hallhattunk, szövegileg, és hangszerelésileg egyaránt.
Lélekvesztő című új albumuk lemezbemutató koncertje megtöltötte a színháztermet, elismerően nyugtáztuk, - a zenekarral egyetemben -, Szombathelyen erős rajongótábora van az egykori Udvari Bolondokból és a $texas együttesből alakult csapatnak.
A Nyerges Attila énekes, Galambos Nándor basszusgitár, Práder Vilmos szólógitár, Kovacsik Tamás dob és Leczó Szilveszter billentyűs összetételű formáció a koncertturnéra Tánczos István szaxofonossal egészült ki. Galambos Nándor nagy átéléssel játszott basszusgitárján, Práder Vilmos szólógitáros improvizációi gyakran csaltak ki elismerést a közönségből, akárcsak látványos ugrásai a koncert végefele. Táncos István szaxofonjátékával teltebbé, erőteljesebbé vált a hangzást, Kovacsik Tamás dob és Leczó Szilveszter billentyűjátéka pedig teljesen egy hullámhosszon volt, míg Nyerges Attila énekes gyakorlott karmesterként "vezényelte" a zenekart.
Jól megtervezett felvezetésként fokozatosan érkeztek a színpadra a zenészek, a befejezés pedig ennek fordítottja volt, ahogy egymás után halkultak el a hangszerek. A két végpont közt a szintén kellően megszerkesztett koncertprogram profi fénytechnikával és LED-falas vizuáltechnikával fokozta a hatást. A felcsendült dalok nagyrésze feszes, rockos ütemekkel remegtette meg a széksorokat, a közönség lábával dobolta a padlón a ritmust. Csupán egyetlen balladisztikus szám alatt tűnt fel korabeli filmeken a trianoni kastély, a békeszerződés résztvevőivel, majd fekete háttérrel egy trianoni kereszt, de úgy tűnt, ez amolyan kötelező, hangulatfokozó elem, amely passzol a nemzeti rockzene filozófiai és történelmi alapvetéséhez.
A koncert derekán az együttes a közönség háromnegyedét talpra állította, és megtapsoltatta, az utolsó nóta refrénjét pedig már az egész nézőtér egyként tombolta végig. A zenekar megköszönte a látogatók aktív részvételét, hogy úgy jöhettek Szombathelyre, mintha hazajönnének.
Az Ismerős Arcok magyar, nemzeti rock zenekar, 1999. október 23-án alakult meg az Udvari Bolondok és a $texas együttes tagjaiból. Első időkben rythm'n'bluest játszottak. Egy erdélyi út következményeként változott meg a szövegviláguk és témaválasztásuk, mely nagyrészt a magyar emberek és a nemzet sorsával, a trianoni döntés igazságtalanságával foglalkozik. Zenéjükben a népi elemek, népdalfeldolgozások mellett előfordulnak hard rock, heavy metal stílusú alkotások, illetve Éberálom című lemezükön több szám is erősen dzsesszes beütésű. Az együttesre nagy hatással van a magyar népzene mellett az irodalom is. „Szívesen olvasgattam Wass Albert-könyveket, az ő emlékének és munkásságának próbáltunk valamiféle mementót állítani" - nyilatkozta Nyerges Attila egy interjúban. (forrás: hu.wikipedia.org) |
Programkereső
Szavazás
Ön mit szeret legjobban a szombathelyi nyárban?
42% - A Savaria Karnevált.
7% - A rengeteg fagyizási lehetőséget.
8% - A sok gondozott parkot.
14% - A nyugalmat, amit a város atmoszférája áraszt.
20% - Csak az számít, hogy igazán meleg legyen.
Összesen 1907 szavazat
Új hozzászólás
Korábbi hozzászólások