Kedvence a szabadesés - Csonka Szilvi volt a Színházszerda vendége

Képgaléria megtekintése2010.11.26. - 10:40 | Gólya Andrea - Fotók: Makrai Tamás

Kedvence a szabadesés - Csonka Szilvi volt a Színházszerda vendége

Falmászó, van egy ikertestvére, motoros és filmekben is szerepelt – aki eddig nem tudta ezeket Csonka Szilviről, a Weöres Sándor Színház tagjáról, annak sok érdekességet hozott a legutóbbi Színházszerda a Café Frei-ben. Endrődy Krisztián Csonka Szilvit kérdezte, és a színésznő csak mesélt (néha még kérdés nélkül is), a közönség pedig csak hallgatott és közben remekül szórakozott.

HIRDETÉS

A múlt heti unikumozás után Endrődy Krisztián most Csonka Szilvivel beszélgetett. A zenei aláfestésről Unger Tünde, Szabó Róbert és Aradszki Zsombor gondoskodtak. Endrődy Krisztián pedig - Bajomi Nagy György után szabadon - elnevezte a zenekart Morális Fixáció Akusztikus Bandnek.

Endrődy Krisztián a beszélgetés elején megállapodott Csonka Szilvivel, hogy kronologikus sorrendben teszi fel a kérdéseket, így az elején a családjáról kérdezte a színésznőt, akiről kiderült, hogy van egy ikertestvére - Szilvi és nővére kétpetéjű ikrek. Ezután adta magát a kérdés, hogy nekik is vannak-e testvéri megérzéseik. A színésznő elmesélt erre egy jó példát: pár évvel ezelőtt testvére gyermekének születését percre pontosan megérezte.

Csonka Szilvi életében fontos szerep jutott Szolnok városának, ott született és ott is járt középiskolába, ahol ruhaipari technikusnak tanult. Mivel már gyermekkorában is foglalkoztatta a színészet - még mesemondó versenyt is nyert - érettségi után jelentkezett a Színművészeti Egyetemre. A színésznő kitartását jól példázza az, hogy hatodszori próbálkozás után vették fel az egyetemre, ahol Hegedűs D. Géza volt az osztályfőnöke. A négyes számnak jelentős szerep jutott Csonka Szilvi életében, ugyanis eddig négyévente történt változás az életében. Az egyetem előtt 1996-tól 2000-ig volt a Bárka Színházban, majd 2000-2004 között tanult, a diploma megszerzése után pedig 2004-től 2008-ig játszott a Vígszínházban. A beszélgetés során megtudhattuk Csonka Szilviről, hogy a színházban a próbákat szereti a legjobban.


Amikor Csonka Szilvi a Czukor Show-n dolgozott Dömével - Dömötör Tamás rendezővel - akkor jött szóba a szombathelyi színházalapítás, a színésznő pedig kíváncsi volt, hogy milyen lehet részt venni egy alakuló színház életében. Tehát így került Csonka Szilvi a Weöres Sándor Színházba. Közben kiderült az is, hogy a színésznő nagyon jól érezte magát a Vígszínházban, szerette a kollégáit, és Szombathelyen is ugyanez a helyzet.

Az amúgy gördülékenyen folyó beszélgetést egy ajándékozási jelenet szakította meg egy pár percre. Csonka Szilvi hozott egy fényképet Endrődy Krisztiánnak a Kamara Savaria egyik utolsó részletéről - ugyanis egy korábbi programváltozat szerint a színésznő kérdezte volna a színészt és nem fordítva.

Ezután a filmezés jött szóba, Csonka Szilvi szerepelt Sándor Pál Lámpaláz című filmjében, és ennek köszönhetően került be a Le a fejjel című moziba, amit Tímár Péter rendezett. Színházi munkáiban sokszor dolgozott együtt a színésznő Gothár Péterrel, akit egyénként Csonka Szilvi a mesterének tart. Ekkor Csonka Szilvi kicsit bevonja kollégáját, Bajomi Nagy Györgyöt is a beszélgetésbe, tőle tudhatjuk meg, hogy Zsótér Sándor rendezésében a színésznő még Lear királyt is alakította Shakespeare művében.


Ezután a hobbik jönnek szóba. A színésznő elmondta, hogy szeret könyveket olvasni és filmeket nézni - most épp a Star Wars filmeket, mert azokat még nem látta. Ezzel ellentétben verset olvasni és mondani nem nagyon szeret. Amikor a sport jön szóba, kiderül Csonka Szilviről, hogy a középiskolában falmászó és versenytáncos is volt. A falmászásban azt szerette a legjobban, amikor a mászás végén szabadesésben leereszkedhetett. „Mindig azért másztam fel, hogy le tudjak esni." - mondja. Manapság inkább motorozik a színésznő, de motorját nem akarja nagyobbra cserélni.

A következő alkalom december 1-én lesz, amikor Csonka Szilvi Alberti Zsófit kérdezi a kávézóban.

A hírhez tartozó képgaléria

Új hozzászólás