Nyuszóka és cupp-cupp – (rém)Álom.net, avagy rossz filmnek is kell a cégér?

2009.05.04. - 11:00 | Vidaotone

Nyuszóka és cupp-cupp – (rém)Álom.net, avagy rossz filmnek is kell a cégér?

Megszületett végre az első magyar, hamisítatlan tini-vígjáték, legalábbis ezzel a szlogennel toborozzák a nézőket az érdekeltek. Az AGORA Savaria Filmszínház nagytermében szórakozhatták végig a sajtó balszerencsés és rosszul beleérző képviselői a kilencvenhét perces mutatványt, száz fős, a tízes éveik közepén-végén járó célközönség társaságában. A film nagyon rossz, ezt előrebocsájtjuk, ennek ellenére ajánljuk mindenkinek, ha másért nem is, okulásként biztosan.

HIRDETÉS
Realitás

Nem utasítjuk el a műfajt, mivel láttunk már jó pár felettébb szórakoztató és önfeledt nevetésre kényszerítő remeket, jobbára a tengeren túlról. Bízva a magyar filmvígjáték-populáció szép számú remek alkotásában, és tiszteletre méltó előéletében - mely nagyon régre nyúlik vissza -, és Reviczky Gábor mindig szórakoztató játékában, elmentünk hát a tesztvetítésre. Nem vártunk túl sokat, de amit láttunk és hallottunk, a legalsó béka segge alatt sincs a méltó helyén. Mind a sztori, mind az „alakítások" harmatgyengére sikeredtek, de elmondhatjuk, hogy a képminőségen kívül semmire nem adnánk kettest sem, ha valaha szándékunkban állna filmeket osztályozni. Már a főcím alatt ért bennünket az első csapás. A hangzásbeli mutatók gyatrasága és a zeneválasztás is sokkolt, amiből sok kis sokkal megküzdve próbáltunk helyrerázódni. Maradéktalanul azóta sem sikerült. A magyar humor elpusztíthatatlanságába vetett hitünket próbára tevő másfél óra egyszerűen hiteltelen. A főszerepet kapó Labancz Lilla aki valószínűsíthetően magát adja, hiteles, de erre a fazonra a magunkfajta - és reméljük a zöm -, meg kicsit sem kíváncsi. Az ostoba, naiv, elkényeztetett, és ízlés nélküli életnek megvannak biztos a kicsinyke örömei - mint ahogy ez a filmből ki is derül, de nyolcvanas IQ felett nem értékelendőek mindezek. Az Audi cabrió-val, menő-suliba járó csajszit, aki nem mellesleg a suli kosárcsapatának oldalbordája - ő egy harminc millás Merci kupéval jár ugyanoda -, és persze a suli „legjobb csaja", a pompom-csapat kapitánya, egy neten megjelenő szexhirdetés miatt kirúgják a műintézményből. Ez történik kb. pénteken, és ő már kezdhet is hétfőn, egy egyenruhás elit-gimiben, ahova mindezek ellenére simán felveszik. Újgazdak szülei közbenjárására, és őszinte bánatára, egy olyan közegbe csöppen, ahol nem díjazzák a harsány rózsaszín-szőke stílust, viszont kirekesztőek. Ez az alap, innen építkezik tovább a végkifejletig a cselekmény. Életszerűségnek nyoma sincs sem akkor, ha a magyar valóságot, és reméljük akkor sem, ha a tinédzser korosztályúak álmait vesszük alapul. A nyilvánvalóan a magyar piacra készült másfél órás reklámfilmet a bemutató utáni beszélgetésen bejelentettek szerint külföldön is piacra próbálják dobni. Óva intjük a forgalmazót, hogy ezt megtegye. Mint ahogy a Barátok közt sem érdekelne senkit külföldön, ez a szirup is csak az alultáplált magyar agynak befogadható.

Játék

Az amatőr színészeken kívül pár ismerős arc is feltűnik a vásznon. Mivel hat éve tv nélkül tengődünk, Rékasi Károly is csak egy halvány emlékképként élt szemünk előtt, és most sem hagyott bennünk mély nyomot játéka. A legnagyobb csalódást számunkra a rendre zseniálisan a hülyét adó Reviczky Gábor hozta. A filmvígjáték címet egyedül ő próbálta érvényesíteni, de poénjai nem ültek itt és most. A film inkább elszomorító, mint vicces, és lehet, hogy ugyanezek a poénok máskor és máshol ültek volna, de a körítés miatt itt elhalt esetleges erejük. Nem értjük, hogyan adhatta a nevét ehhez a nívótlan, olcsó produkcióhoz. A többi szerepekben sem beszélhetünk semmi jóról, kivéve azt a tényt, hogy a fiatalokat játszók szinte mind amatőrök voltak. Ugyankkor ez megint feldob egy problémát részünkről, nevezetesen, hogy a gimiseket miért játszották huszonévesek? Talán hülyén néztek volna ki az autócsodákban? Mindenesetre ők sem remekeltek, a párbeszédek erőltetettek voltak, a legtöbben vízállásjelentéshez hasonlóan egy hangszínen rohanták végig a szövegeiket. Javasoljuk azoknak, akik hasonló stílusban próbálnak a jövőben filmet összehozni, ne a konditermek és szoláriumok ajtajain hirdessék a válogatásokat, vagy legalább ne csak ott, tudomásunk szerint rengeteg kitűnő amatőr színjátszó egyesület működik hazánkban, nem beszélve a rengeteg karaoke bárról, ahol élesben is meghallható, ha valaki tehetséges. Ha pedig kész vannak a viccesnek szánt jelenetek, érdemes őket megmutatni vicces embereknek, ezt a filmet például Kiss Ádám rekeszizom ügyi szakinak - ha már az RTL-Klubnál tartunk-, akik szégyellhetnék magukat egyébként, de persze nem fogják.

Az ötletgazda Steiner Kristóf pont annyira hasonlít az általa külsőségekben utánzott Andy Warhol-hoz, mint lemásolt és összeollózott filmjük az eredetiekhez: semennyire. Poztívumként két nevet említenénk meg a végére, Csernóczki Ádám és Czifra Kinga alakítása elmentve, a többi DELETE.


Új hozzászólás

Korábbi hozzászólások

Harle 2009.05.18. - 11:47
A "vasitájmsz" mai száma közöl egy interjút a film rendezőjével. Az, hogy N. Forgács Gábor önmagával is ellentmondásba kerül, még hagyján, de hogy attól legyen - magyar viszonylatban - művészfilm valami, hogy már a megrendezése, forgatása is művészetenek minősül, több, mint komolytalan... A nyár sikerfilmjeként aposztrofált langymúvi sikeréről annyit, hogy vele egyidőben adta a Kamara Mozi az Oscar-díjas Felolvasót, amire a pótszék is kevés volt, olyan érdeklődés mellett ment, míg a nagyteremben bizonyára kényelmesen elfért az a 12 jegytulajdonos, akik ezt a minősíthetetlen szirupot választották... sikerfilm, az. Kedves fiatalok: ébredjetek fel.shit! :)