Egyetemi oktatói fokozatokat és kinevezéseket adtak át az NYME-SEK-en

2014.09.23. - 10:45 | vaskarika.hu

Egyetemi oktatói fokozatokat és kinevezéseket adtak át az NYME-SEK-en

Az egyetemi élet szerves részét képezi az oktatók egyetemi előmenetelének biztosítása. Szeptember 23-án az egyetemi oktatók ünnepélyes keretek között az intézmény rektorától vehették át új tudományos fokozatukat, kinevezésüket. Ezen az alkalommal került sor a Nyugat-magyarországi Egyetem Kitaibel Pál Környezettudományi Doktori Iskola vezetői kinevezésének átadására is.

Természettudományi Kar kinevezései:

Dr. Szűts Tamás egyetemi docens

Dr. Gál László egyetemi docens

Dr. Lenner Tibor egyetemi docens

Berzsenyi Dániel Pedagógusképző Kar kinevezései:

Balázs Bernadette tanársegéd

Biróné Ilics Katalin adjunktus

Dr. Hajba Renáta adjunktus

Dr. habil. Murber Ibolya egyetemi docens

Nagyné Dr. Foki Lívia egyetemi docens

Dr. Szabó Csilla egyetemi docens

A Nyugat-magyarországi Egyetem Kitaibel Pál Környezettudományi Doktori Iskola vezetőjének a szombathelyi Természettudományi Kar professzorát, Prof. Dr. Veress Márton DSc egyetemi tanárt nevezte ki a rektor úr.

A szombathelyi felsőoktatás jelentős állomása ez, hiszen először vállal vezető részt szombathelyi egyetemi kar egy doktori iskola működésében!

A Nyugat-magyarországi Egyetem Doktori és Habilitációs Tanácsa elfogadta a Természettudományi Kar doktori programjait, így először valósul meg hivatalosan doktori (PhD) képzés Szombathelyen és működik a felsőoktatási törvénynek is megfelelő egyetemi kar a Savaria Egyetemi Központban.

A környezetgeomorfológiai program prof. dr. Veress Márton vezetésével a Föld felszínalaktani kutatásai mellett ősnövénytani, valamint gerinces őslénytani témákat foglal magába.

A környezetfizikai program prof.dr. Kolláth Zoltán vezetésével foglalja össze azokat a környezeti kérdéseket, amelyek kapcsolódnak a kozmikus környezetünkkel fennálló kölcsönhatásokhoz és az energia - beleértve a fény - légköri terjedésének problémáihoz. Az országban egyedüli doktori programként, foglalkozik a mesterséges fények környezeti hatásaival, a fényszennyezés terjedésének modellezésével és az égbolt mesterséges fénylésének feltérképezésével.

A két programban összesen 26 kutatási téma közül választhatnak a leendő doktorjelöltek.

Új hozzászólás