Mit gondoltok, adjunk nekik esélyt jövő héten is? - X-Faktor 2016 3. élő show
2016.11.20. - 11:45 | Orsó - Fotók: rtlklub.hu
A bokavillantás idén már nemcsak nőkre vonatkozik sajnos, pedig nekem elhihetitek, nem vagyok kíváncsi Istenes Bence bokájára. A divat hülyeség, én mondom… Na mindegy, lényeg, hogy megvolt a denszdensz, a nyitó prodáksön.
A mai téma akkor ezek szerint a tánc meg a buli lesz, miután a Saturday Night Fever-re vonultak be a mentorok. A ruhákat hagyjuk is, a stylistok megint túltolták a dolgot, de a pálmát Tóth Gabi haja viszi, aki hülye fejben ma simán versenyezhetne Pásztor Annával a Rising Starból.

(Ja, és pont mint Martin L. Gore korai szakaszában!)
Némi semmitmondás után Mata Ricsi nyitja az estét. Akkor is szeretjük, ha nem tudja a hét vezért, egyébként magunk közt szólva eléggé megalázó azt mutatni, ahogy elvisszük a szegény vidéki, tudatlan srácot a nagy Budapestre, és történelemórát tartunk neki... A színpadon ezüst manósapit kapott, ami hát minimum vicces, viszont legalább ugyanolyan jól énekel, mint mindig. Kicsit Oláh Gergő-fíling, ő csinálta azt, hogy feltette a mércét tízesre, és végig ugyanúgy teljesített is. A dalok, amiket neki adnak, nem tudom, mennyire szerencsések, érdekes lenne valami mást is kipróbálni. A szövegbaki valóban gáz, bár tegyük hozzá, tánckar közepén táncolni, koreográfiát betanulni, stb. azért nem hiszem, hogy olyan egyszerű.
Vincze Aliz Liza a múltkori párbaj után eléggé megzuhant, szegény, de most, úgy tűnik, összeszedte magát, ráadásul a dalválasztás is szerencsés, illik hozzá a stílus, bár egy fél hanggal azért én feljebb transzponáltam volna, mert a dal felében érezhetően mély neki a dolog, a végét meg kitaláltam volna picit másképp. Azért nekem tetszett, az eredeti is elég fura, szóval belefér ez bőven. Nem ő a legjobb énekes, de karakter, és ez egyelőre elég. Ja, most még a haja is jó!
Fejes Szandra eddig engem nem igazán győzött meg, de erre már én is azt mondom, ez igen! Ez jó választás volt, jó az átdolgozás is, jól is énekel, ezt végre elhittem neki én is. Egyszerű, laza, aranyos. Nem is kell az a sok manír, ennyi a titok.
A Ham Ko Ham is magára talált végre, ez aztán ütős kis buli lett, tényleg. Talán kellett ennyi idő, hogy megszokják a helyzetet. Jó volt a hang, a zene, a hangulat, végre úgy tűnt, élvezik is mind, egyszóval ez nekem is tetszett. Egyértelműen jobb volt, mint az eredeti.
Opitz Barbi sokak szerint az egyik legesélyesebb versenyző, ezért én bizony sokat várok tőle. Aranyos, szimpatikus lány egyébként, és valóban iszonyú jól énekel. Remek a dalválasztás is (atyaég, mi van ma, senkinél semmi negatívum?), és bizony jó az a kis mozgás a produkcióban. Ő az a típusú ember, aki zárkózott, csendes, de színpadon képes megnyílni, és rengeteg energiát megmozgatni, átadni. Ez bizony odavert.
Jáger Kinga iszonyú sokat melózott ezzel a dallal, a mozgással, a koreográfiával, mindennel, ez tény, és ez látszik is. Az más kérdés, hogy egy tőle (és egész Európától) ösztönösen ennyire idegen dolgot miért kell erőltetni, és lássuk be azt is, hogy Beyoncét énekelni olyan kihívás, amivel talán senki nem tud nálunk megbirkózni - nem szégyen tehát, ha beletörik a bicska. A dalválasztáson múlt ez ma.
Ónodi János éneklő ruhásszekrény képében jelenik meg egy múltkori kritikára reagálva. Az igazat megvallva még mindig nem tudom eldönteni, hogy ez a hangfekvés elfér-e a magyar zenei palettán, vagy nem? Mindenesetre a magasabb hangok képzésére rá kéne feküdni szerintem, mert időnként beugrott egy-egy kicsit fülsértő hang. Az igaz, hogy látszik, hogy dolgozik, nem veszi félvállról a feladatát, biztosan kedves, rendes fiú, csak ez itt nem feltétlenül elég.
Gorbunov Dimitrij még mindig úgy énekel, mintha valami lenne a szájában, azt azért lassan ideje lenne kivenni, mert néha elég furcsa. Meg hát a táncolós, bulis nóták közé vajon hogy fért bele ez a Rihanna-feldolgozás? Valahogy mindent olyan egyformán csinál, és ez a bánatos melankolikus valami egy idő után kicsit unalmas. Nincs a fiúval nagy bajom, csak szerintem elértünk arra a szintre, ahol nemsokára neki kellene kiesnie (többek közt).
Érdekes, hogy a mentorok a mai versenyt érzik valahogy gyengébbnek, én pedig pont ezt tartom az eddigi legjobbnak, ahol a legtöbb szórakoztatást, legtöbb jó éneklést kaptam.
A mai úgynevezett extra produkciót egyáltalán nem tudom felfogni. Mi ez?!? Te jó ég. Nem igaz, hogy nincs Magyarországon egy NORMÁLIS, befogadható zenekar, komolyan, bármelyik város amatőr bandái közül röhögve lehetne válogatni, nem az ilyen értelmetlenségeket tolni. Übergáz. Pfffff.
A párbaj nélkül kieső versenyző ma Jáger Kinga. Ezzel azért nem értek egyet 100%-ig, én Dimitrijt vagy Ónodi Jánost ejtettem volna ki azonnal, és Kingának adtam volna legalább egy párbajlehetőséget, mert ha ma nem is volt tökéletes, azért itt messze ő a legképzettebb, legprofibb hangú énekes. De hát a nézők süketek, ez már a múlt héten is bebizonyították.
A párbajozók viszont mindketten Gáspár Laci csapatába tartoznak: Fejes Szandra és Ónodi János. Ha van igazság, akkor kettejük közül azért mégiscsak Szandrának kéne továbbmenni, bár majd meglátjuk.
Ónodi János dala nem rossz választás, és szépen is énekli, pár bántó hang azért itt is van, sajnos, de összességében párbajdalnak teljesen rendben van. Talán egy kis szívet, lelket hiányolok belőle.
Fejes Szandra az Edda dalával sajnos engem nem győz meg, megint azt a színpadiasságot, hatásvadászatot érzem rajta, amit korábban. Tény, hogy jól énekel, jobban, mint Jani, de ezen valahogy akkor is változtatni kéne szerintem (nyilván a szakmája persze pont ezt kívánja meg, nem is vitatom, de ez itt nem színház, vagy legalábbis nem az a fajta).
Az este nagy drámája persze az, hogy elsőként Gáspár Lacinak kell dönteni a két "gyereke" közt, de hát láttunk már ilyet nem is egyszer. A mentorok gyakorlatilag egyhangúan Szandra bentmaradására szavaztak, legalábbis hárman. ByeAlex ugyan ellentétesen szavazott, de már nem számított, Ónodi János számára a verseny véget ért.
Akárhogy is, szerintem az idei széria eddigi legkellemesebb adását láthattuk. Elég furcsa, hogy három hét elteltével már 6 versenyzőtől elbúcsúztunk, elég gyors ez a haladás, de hát karácsonyra véget kell érnie a műsornak... Remélhetőleg lesznek még kellemes meglepetések, bár nem tudom, mi ez a naivitás, mire számítok ennyi év után. Mit gondoltok, adjunk nekik egy esélyt jövő héten is?
Programkereső
Szavazás
Ön mit szeret legjobban a szombathelyi nyárban?
42% - A Savaria Karnevált.
7% - A rengeteg fagyizási lehetőséget.
8% - A sok gondozott parkot.
14% - A nyugalmat, amit a város atmoszférája áraszt.
20% - Csak az számít, hogy igazán meleg legyen.
Összesen 1948 szavazat







Új hozzászólás