Jó hírünk van: már csak a finálé van hátra! - X-Faktor 2016 6. élő show

2016.12.11. - 01:00 | Orsó - Fotók: rtlklub.hu

Jó hírünk van: már csak a finálé van hátra! - X-Faktor 2016 6. élő show

A vége felé közeledve egyre türelmetlenebbül állok ehhez a műsorhoz, mert ha voltak is benne jó pillanatok, sajnos ezekből annyira kevés jutott, hogy már nem is emlékszem egyre sem. Nem lendíti előre a dolgot az az iszonyú nátha, tüsszögés és könnyezés sem, amivel ma a tévé elé ülök, de persze a műsor nem ettől rossz.

A műsor egyszerűen csak rossz. Ennyi adás után, azt hiszem, ezt nyugodtan ki lehet mondani. Ha az elején érdekelt is belőle valaki, mostanra már az sem nagyon, az egyes adások ugyanarra a kaptafára épülnek (jó, oké, mikor nem?), a különbség annyi, hogy egyre kevesebb az éneklés, és egyre több a reklám - hogy miért nem lehetett mással kitölteni az adásidőt, azt fel nem foghatom.

Beszéljünk egy picit a nyitó szörnyűségről. Az egy dolog, hogy playback vagy nem playback, vagy hogy ki a fenének jutott eszébe, hogy érdekes lehet százával felsorakoztatni gitárosokat egy színpadra, de hogy a zene közben hallatszik a technikusok kommunikációja? Hogy halljuk, amikor azt mondja: „nyomhatod", és megnyomja, és ekkor jön a gőz vagy gáz, vagy akármi a színpad mellett, mint látványelem? Hát ennyire azért tényleg nem kéne amatőrnek lenni - és de, mégis ez van.

Ma mindenki kettőt énekel (megint), egy saját kedvencet, és egy mentor kedvencét - kíváncsi leszek tehát a dalválasztásokra.

Ham Ko Ham

Erre vártunk, hogy valami nagyon mást mutassanak a srácok, de az igazat megvallva ez brutálisan szarul sikerült. A hangosítás egyszerűen kritikán aluli, a dalválasztást meg már nem is lehet minősíteni, annyira gáz. Ezzel bizony mellényúltak. A jó lapokat kijátszották, hogy továbbjussanak, mostanra viszont elfogyott a puskapor.

Mata Ricsi

Hogyan tanítsunk csajozni 15 éveseket? Most tök komolyan? Egy KISKORÚT???

Mindezek után pedig Szállj fel magasra? Ezt nem lehet komolyan venni, sajnálom, főleg, hogy a szöveget is teljesen összekuszálja szegény fiú - talán erre kellett volna tanítani a bemutatott marhaságok helyett. Amúgy én megértem a szövegtanulási gondokat, nekem is nehezen megy még a saját szövegeimnél is, de azért egy ilyen kaliberű(nek kikiáltott) műsorban legalább egy nyomorult súgógép lehetne az ilyen gondok kiküszöbölésére. Ami viszont tetszett a dologban, hogy igen, a végére úgy visszahozta, és úgy elvarázsolt az utolsó három hanggal, hogy megbocsátottam neki az egészet. Ebből látszik, hogy valaki tehetséges, hogy olyan adottságai vannak, amik nagyon kevés embernek. Ezt viszont erősíteni kéne, nem pedig rombolni.


Opitz Barbara

Hű, úgy kezd, mintha részeg lenne, vagy be lenne szívva. Na jó, félre a gonoszsággal, de azokon az á-kon már lassan javítgatni kéne egy kicsit. Argentin tangósként pedig nem szeretném kritizálni ezt a táncot, alapvetően nem baj az, ha Barbi mozog a színpadon, valóban, de Tóth Gabinak elmesélhetné végre valaki az IGAZI tangó VALÓDI lényegét - még hogy merev és búskomor? Te jó ég! Gabi! Budapesten remek tangósélet van! Bármelyik klubba elmehetsz, és akkor meglátod, miről is van szó valójában! Az éneklés amúgy jól betanult feladat, jól elvégzett munka volt, mást nem éreztem benne.

Gorbunov Dimitrij

Hát sajnos továbbra is csak azt tudom mondani, hogy amellett, hogy a hangosítás bitang pusztulatosan fostos, Dimitrij lufija már adásokkal ezelőtt kipukkadt. A dal túl mély, nem is értem, hogy gondolták. Neki talán modellkednie kéne, nem énekelnie. A tánckar viszont iszonyú nagyot alakít ebben az előadásban. Az éneklés egy nagy nulla. Ideje lenne kiesni. (Ha nem, akkor következő hétre egy HIM-nótát kéne hoznia -  tessék, ezt itt pl.: https://www.youtube.com/watch?v=1V4AscLidWg) És nem, nem, nem, ezt nem lehet ráfogni holmi megfázásra - különben is mi van? Idén minden énekes, aki szar, az épp beteg? Na ne vicceljünk már. (Ja, bocs, reklámozni kellett a torokfájás elleni tablettát.)

Mata Ricsi

Olyan dalt választott, amiben senki nem veszi észre, ha elhibázza a szöveget. Okos! Hihi. Végre nem veszi magát annyira komolyan, jó is egy kis bolondozás. Éneklés, az nem sok van benne, de legalább vicces. Az egy dolog viszont, hogy én nem tudom, mi ez a szám, de hogy a mentorok se, az minimum furcsa.

Ham Ko Ham

Trollkodni csak pontosan, szépen... Ez meg mi... ez a pusztító alpáriság (és én kérek elnézést Puzsér Róberttől)? Viccesnek nem vicces, hamisnak viszont hamis, és az egész úgy volt furcsa, ahogy volt. Mondjuk eleve ki nem állhatom ezt a szájbergyerekes nótát, de hogy ezt...? Így...???


Gorbunov Dimitrij

Te jó ég! Mi ez a kalap? Sajnos rém unalmas a tele szájjal éneklő, pópának öltöztetett fiú, és még a csinos kabát sem segít rajta.

Opitz Barbi

A felkonf egyetlen mondatában ennyi nyálat és giccset én még életemben nem hallottam. A dalválasztás viszont végre értékelhető, mert végre nem hangos, nagyívű refrénes, üvöltözős, hanem igenis lágy, de nagyon is nehéz, technikás dalt hallunk, igenis sokféle hangszínnel kell benne operálni, és Barbi meg is felel ennek a feladatnak. Ez tényleg szép volt.

A mai extra a Rapülők és a Wellhello. Ennyire kínos, izzadságszagú, erőltetett dolgot én még komolyan mondom, életemben nem láttam. Mindenképpen pozitívum, hogy nem playback a produkció (bár konzerv, ezt tudjuk), de tényleg ennyire kell nyomni a Rapülők februári koncertjét? Ennyire rosszul fogynak a jegyek? Ejnye. Ez a zebracsíkos style meg már Győzikénél is csúf volt. A mentorok természetesen alélva tapsolnak, és Istenes Bence is nyal rendesen. Jólvan, ez is megvolt, menjünk már tovább.

Ahogy már a legelején is megmondtuk, Mata Ricsi és Opitz Barbi csont nélkül bent van a fináléban. Dimitrij és a Ham Ko Ham viszont egy az egyben kieshetne akár most rögtön, de sajnos csak egyikük fog, és ehhez még két párbajdalt is meg kell hallgatnunk (a tizenhatodik reklám után).

A Ham Ko Ham hozza, amit szokott, ehhez nagyon nincs is mit hozzátenni. Esetleg még elénekelhették volna az Aranyesőt.

Dimitrij párbajdala talán jobb egy fokkal, mint a mai többi előadása. (A kabátja viszont még mindig telitalálat.) Kerekebb, tisztább és erősebb az éneklése, mint eddig talán bármikor.

A mentorok képtelenek eldönteni, ki essen ki, így az állítólagos nézői szavazatok döntik el, hogy a Ham Ko Ham számára érjen véget a verseny. Részemről épp erre számítottam, de valószínűleg a következő adásban úgyis kipotyog Dimitrij is, és a végső "csata" Mata Ricsi és Opitz Barbi közt zajlik majd.

Persze nem kell elkeseredni, az X-Faktor vége után nem sokkal, januárban ismét jön A DAL - ahol nyilván tehetségkutatósok százaival foglalkozhatunk majd újra. Addig viszont izguljunk, hogy Mata Ricsi végre meg tudjon tanulni két dalszöveget jövő szombatig.

Új hozzászólás