Most csak a szombathelyieken múlik, hogy az AGORA hova viszi házhoz a kultúrát!
2020.04.22. - 09:00 | vaskarika.hu
Kedden és szerdán (04.21-22.) az AGORA Facebook-oldalán a felhívás alatt várják azokat a címeket, ahova a #kulturfutarral HÁZHOZ RENDELNÉK A KULTÚRÁT! Arra kérik a közönséget, hogy küldjenek egy szombathelyi utcanevet és házszámot! A beérkező kérések közül az első 10 címre ezt követően szavazást indít az AGORA.
Az AGORA munkatársai a veszélyhelyzetben sem adták fel küldetésüket, hogy kultúrát közvetítsenek. Online felületeiken a veszélyhelyzet kezdete óta osztanak meg izgalmas tartalmakat az igényes kulturális élmények kedvelőinek. A közösségi élmény azonban pótolhatatlan és valamennyiünknek hiányzik, ezért indították útjára #kulturfutar elnevezésű programjukat.
Április 2. óta minden hétköznap este a város sűrűn lakott lakótelepein és azok terein mobilhangosítással szólították meg a közönséget, és hívták ki a lakókat erkélyeikre, ablakaikba. A cél az volt, hogy közös tánccal, mozgással, énekléssel különlegessé tegyék az otthonaikba szorult szombathelyiek estéit. Körbejárták a Joskar-Ola, a KISZ, a Derkovits, valamint Olad, a Stromfeld és a Minerva lakótelep utcáit. A #kulturfutar utolsó hetében azonban a menetrendet Közönség határozza meg!
Kedden és szerdán (04.21-22.) az AGORA Facebook-oldalán a felhívás alatt várják azokat a címeket, ahova a #kulturfutarral HÁZHOZ RENDELNÉK A KULTÚRÁT!
Az AGORÁSOK arra kérik a közönséget, hogy küldjenek egy szombathelyi utcanevet és házszámot! A beérkező kérések közül az első 10 címre ezt követően szavazást indít az AGORA. A Facebook-szavazáson az 5 legtöbb szavazatot begyűjtő címre házhoz viszik a kultúrát a #kulturfutar utolsó hetében április 27. és május 1. között. Tízemeletes épület címét ugyanúgy várják, mint családi ház utcanevét, házszámát.
Most csak a szombathelyieken múlik, hogy az AGORA hova viszi HÁZHOZ A KULTÚRÁT!

Ilyen volt az eddigi #kulturfutar:
A Westside TSE mozgatta meg Szombathely lakótelepi erkélyközönségét
2020.04.07. - 00:15 | vaskarika.hu - Fotók: Varga András
Április 6-án ismét a lakásokba hozta az AGORA a kultúrát. Az intézmény által életre hívott #kultúrfutár hétfőn a West Side TSE táncosait "vitte el" Szombathely öt lakótelepére! Fotóink a Joskar-Ola lakótelepen készültek, ahol Kelemen Krisztián, a városrész képviselője is üdvözölte a kezdeményezést.
Tóth Dániel hangja csalta az erkélyre Szombathely lakóit
2020.04.09. - 00:35 | BLH - Fotók: Greffer Krisztián, Büki László 'Harlequin'
Április 8-án az AGORA által életre hívott #kultúrfutár Tóth Dániel énekest "hozta el" Szombathely öt lakótelepére! A Joskar-Olán és a Minerva lakóparkban kaptuk lencsevégre Danit, utóbbi helyszínen Máté Péter dalokkal (Most élsz, Azért vannak a jóbarátok) kedveskedett az erkélyeken megjelenőknek, akiket a városrész képviselője, Horváth Gábor is köszöntött.
Így mozgatta meg a Movement Academy a Joskar-Ola erkélyközönségét
2020.04.15. - 00:30 | vaskarika.hu - Fotók: Varga András
Április 14-én a Movement Academy táncoltatta meg a Barátság utca erkélyközönségét az AGORA #kulturfutar programjának részeként.
Programkereső
Szavazás
Ön mit szeret legjobban a szombathelyi nyárban?
42% - A Savaria Karnevált.
7% - A rengeteg fagyizási lehetőséget.
8% - A sok gondozott parkot.
14% - A nyugalmat, amit a város atmoszférája áraszt.
20% - Csak az számít, hogy igazán meleg legyen.
Összesen 1946 szavazat







Új hozzászólás