A Müller Péter Sziámi AndFriends a Bondorón örömzenélt az Oláh Gipsy Beat-tel
Képgaléria megtekintése2020.08.31. - 11:30 | Misel
A két formáció azzal, hogy együttmuzsikálásba kezdett, valami egészen különlegeset hozott létre. Az autentikus cigány muzsika elemeit ötvözték az alternatívnak mondott stílussal, és ezzel olyan hangzás jött létre, ami az egymáshoz tartozás érzését hozza elő belőlünk, akik itt születtünk, ebben a hazában, a közös múltunkkal és azonos jelenünkkel.
Késtél - mondtam.
Odaérünk, ne félj! - válaszolta.
Dörög és esik is.
Kisütött, látod?
Messze van még? - kérdezem.
Már csak tíz kilométer, már csak öt, már csak kettő....
Kapolcs - mondtam.
Szaladj! - mondta.
Tágas udvar, sétáló emberek mindenütt. Színes képekben futnak mellettem hátrafelé. A kis tisztáson apró színpad, és rajta a Müller Péter Sziámi AndFriends zenekar, kiegészülve Kovács Antallal és Mátéval, azaz az Oláh Gipsy Beattel. A helyszín pedig a II. Bondoró Utcaszínház Fesztivál, Kapolcs.
A füvön, körben ülnek, hevernek vagy éppen ácsorognak a nézők, a legkülönfélébb összetételben: van itt kisgyerek és idősödő, örökifjú hippi, fiatalok és idősek. Ahogy körbefuttatom a szemem, vagy boldogan ölelem meg az ismerőseimet, azonnal eltölt az a semmihez sem hasonlítható, szívet melengető érzés, amikor az ember barátok közt van.
Vissza a zenéhez, amiért jöttem: régi kedvenceim ők, akiknek a koncertjén ott vagyok, ha csak tehetem. A két formáció azzal, hogy együttmuzsikálásba kezdett, valami egészen különlegeset hozott létre. Az autentikus cigány muzsika elemeit ötvözték az alternatívnak mondott stílussal, és ezzel olyan hangzás jött létre, ami az egymáshoz tartozás érzését hozza elő belőlünk, akik itt születtünk ebben a hazában, a közös múltunkkal és azonos jelenünkkel. Az együttzenélésből, és talán az előbbi gondolatból is született egy közös, kétnyelvű dal is, ami rákerült a M.P. Sziámi AndFriends legújabb, Nevess magadra! című lemezére, a Boldog új évet/Baxtalo Nevo Bers!
Sokszor számoltam már be a koncertjeikről, és azt általában az elragadtatás szavaival tettem. Most is csak ezt tehetem. Nemcsak hogy énekelte a közönség az elhangzó dalokat, de mint máskor is, táncoltak, összekapaszkodtak az emberek, vagy csak magukban „rázva", boldogan, „egész testtel" érezve a zenét. Néhány nóta a sok közül: Hídon, Világegyetemista, Államosítani kéne, Zöld erdő, Kisablak, az elmúlt hónapok történései miatt elmaradhatatlan Beteg a világ, ami ugyan jó sok éve született, de úgy tűnik, örökérvényű lesz, Ennyi, Száz bolha, és az örökös záródal, a Bon Bon Si Bon.
A szuper koncert után, a csodás nyári estében, persze, senki nem indult el hazafelé, hanem nagy csoportokban beszélgettek, vagy éppen az édes kettes meghittségét élvezték az emberek a színes fényekkel megfestett épületek és fák között. Egészen mesebeli világban érezhettük magunkat, és miközben jóféle sajtokat majszoltunk egy kőfalon ülve, hozzá finom helyi bort kortyolgatva, és a tűztáncosok mutatványát figyeltük, észrevétlenül megérkeztünk az éjszakába. Hazafelé még dúdoltunk, és nem gondoltunk a másnapi munkára. Arra semmiképp.
Programkereső
Szavazás
Ön mit szeret legjobban a szombathelyi nyárban?
42% - A Savaria Karnevált.
7% - A rengeteg fagyizási lehetőséget.
8% - A sok gondozott parkot.
14% - A nyugalmat, amit a város atmoszférája áraszt.
20% - Csak az számít, hogy igazán meleg legyen.
Összesen 1948 szavazat







































Új hozzászólás