Ők a díjazottak - Szent Márton Gála 2015

Képgaléria megtekintése2015.11.08. - 00:35 | vaskarika.hu - Fotók: Varga András

Ők a díjazottak - Szent Márton Gála 2015

Szent Márton ünnepén Szombathely városa a figyelem középpontjába állítja azok munkásságát, akik életük során sokat tettek, maradandót alkottak városukért. A régi hagyományt követve november 7-én a város gálaműsor keretében adta át legmagasabb kitüntetéseit. A gálán közreműködött a Savaria Szimfonikus Zenekar kamara együttese, Bezerédi Zoltán színművész, St.Martin előadóművész, Papp Norbert festőművész, Ciupe Natanael (Vajdahunyad).

HIRDETÉS

SZENT MÁRTON GÁLA 2015 díjazottak  

„Gothard Jenő-díj" adományozható annak a személynek, aki a gazdaságkutatás, környezetvédelem, valamint a műszaki fejlesztés területén kiemelkedő szakmai munkát végzett. A díjat évente egy személy kaphatja.

Idén a Gothard -díjat Hompasz Gyula kapta

Hompasz Gyula tanulmányait Veszprémben végezte, alapképzettsége okleveles vegyészmérnök. Iskolái befejezése után Szombathelyen a Vízügyi Igazgatóság Laboratóriumában kezdett dolgozni különböző beosztásokban, majd 1980-tól a Laboratórium vezető mérnökeként.

1990-ben a Szombathelyen megalakuló Környezetvédelmi Felügyelőség Laboratóriumának lett a vezetője.

1995-ben nevezték ki a szombathelyi székhelyű Környezetvédelmi Felügyelőség igazgatójának. Vezetése alatt a Felügyelőség a Nyugat-Dunántúl környezetvédelmi ellenőrzését végezte és felügyelte.

Közreműködött olyan nagy volumenű beruházások bonyolításában, mint a szombathelyi hulladéklerakó építése és Szombathely város szennyvíztisztítójának teljes rekonstrukciója.

2007-ben nem értve egyet az akkori kormányzati szándékkal, miszerint felszámolják a Szombathelyi Környezetvédelmi Felügyelőséget, a környezetvédelmi miniszter igazgatói beosztásából leváltotta és munkaviszonyát a Felügyelőségen megszüntette.

2008-ig munkanélküli volt, majd pályázat útján került a Vas Megyei Víz- és Csatornamű ZRt-hez, ahol azóta fejlesztési főmérnökként dolgozik. Hompasz Gyula gyakorlatilag 45 éve dolgozik környezetvédelmi területen, feladatait hivatásának tekinti, jó kapcsolatot tart közvetlen munkatársaival, a VASIVÍZ ZRt. valamennyi dolgozójával és a társszervek vezetőivel.


„Éhen Gyula - díj" adományozható annak személynek, aki Szombathely város gazdaságának fejlesztése, városépítészetének, gazdaságfejlesztésének, környezetvédelmének érdekében hosszabb időn keresztül végzett munkájával kiemelkedő érdemeket szerzett.

Idén az Éhen Gyula - díjat Kreinbacher  József kapja. 

„Hefele - díj"  annak a  személynek adományozható, aki a városfejlesztés, a városépítés területén a város érdekében, illetve a város polgárainak szolgálatában tartósan kiemelkedő munkát végzett és ezzel közmegbecsülésre tett szert.

A Hefele-díjat 2015-ben Zsigovits László kapja.

Zsigovits László Építész, vezető tervező 1974-ben diplomázott a Budapesti Műszaki Egyetemen. 1975-1989 között a VASITERVnél, majd 1989-2008-ig a MODULOR Kft-nél dolgozott tervezőként.

Zsigovits László munkáját kitartóan, nagy szerénységgel végezte, kollégáival és megbízóival minden esetben jó munkakapcsolatot alakított ki.

„A Szombathely Közbiztonságáért-díj" adományozható a város működési területén lévő rendvédelmi szerv azon hivatásos állományú dolgozójának, köztisztviselőjének és közalkalmazottjának, illetve a polgárőrség azon tagjának, aki a közrend, a közbiztonság védelme és megszilárdítása, valamint a megelőzés területén tartósan kiemelkedő szakmai munkát végzett.

Idén a Szombathely Közbiztonságáért Díjat Dr.Gulyás Ferenc kapja.

Dr. Gulyás Ferenc rendőr ezredes a Rendőrtiszti Főiskola bűnügyi szakán 1993-ban szerzett diplomát, a Pécsi Tudományegyetemen pedig 2001-ben szerezte meg jogász végzettségét.

A Vas Megyei Rendőr-főkapitányság Sárvári Rendőrkapitányság Bűnügyi Osztályának hivatásos állományába 1993-ban került nyomozói beosztásba. 1996-ban nevezték ki a Közlekedésrendészeti Osztály vezetőjévé, majd 2003-ban a Közrendvédelmi Osztály vezetőjeként folytatta munkáját.

A Vas Megyei Rendőr-főkapitányság állományába 2005-ben helyezték át és nevezték ki az Ügyeleti Osztály vezetőjévé majd a Közlekedésrendészeti Osztály vezetője lett.

A Sárvári Rendőrkapitányság kapitányságvezetői feladatait előbb megbízással látta el, majd 2009-ben nevezték ki kapitányságvezetőnek.

Jelenlegi beosztását a Szombathelyi Rendőrkapitányság kapitányságvezetőjeként 2012 óta látja el.

Nagy tapasztalatokkal bíró, határozott, felkészült vezető. Elméleti és gyakorlati tudása kiemelkedő.

Döntéseinek többségében támaszkodik vezetőtársai véleményére, munkatársaira és a szakmai irányításra.

A szakirányító szervekkel jó kapcsolatot alakított ki. A Rendőrkapitányság személyi állományának problémáit ismeri, mindent megtesz az állománymegtartó képesség javítása érdekében.

A rendőri munkát élethivatásnak tekinti, amelyet az év minden napján, jelentős többletszolgálat elvégzésével teljesít.

„Az Ifjúságért-díj" annak a személynek adományozható, aki kiemelkedő munkájával segítette a város ifjúságnevelési, ifjúság- védelmi feladatainak ellátását. A díjat évente egy személy kaphatja.

Idén az Ifjuságért-díjat  Samu Sándor Bálint veheti át

Samu Sándor Bálint 2003-ban végzett a Szegedi Tudományegyetem német-történelem szakán, és még ebben az évben a szombathelyi Gépipari és Informatikai Műszaki Szakközépiskola tanára lett. 2006 óta (megszakítás nélkül) osztályfőnök, 2009-től kezdődően pedig ifjúságvédelmi feladatokat lát el az intézményben. 2013-ban diplomázott közoktatási vezető szakon.

Az iskolában esélyegyenlőségi megbízottként is dolgozik, részt vett az esélyegyenlőségi program kidolgozásában.

A Savaria TISZK ifjúságvédelmi munkacsoportjának tagja volt 2007-től. Az egyéni fejlesztő csoport azt a célt tűzte ki maga elé, hogy a hátrányos helyzetű, tanulási nehézségekkel küzdő, részképesség-zavaros, illetve az általános iskolából bármiféle hátránnyal a középiskolába bekerülő diákok számára fejlesztőprogramot dolgozzon ki - tanulmányaikban való előmenetelük segítésének érdekében.

Samu Sándor Bálint több olyan pályázat elkészítésében, lebonyolításában is részt vett, amely az iskola hátrányos helyzetű diákjait támogatta. A Gépipari és Informatikai Műszaki Szakközépiskolában működő „Esélyt a gépiparisoknak" Alapítvány Felügyelő Bizottságának elnöke, az alapítvány létrehozásának egyik kezdeményezője, támogatója.

Nemzetközi iskolai együttműködések koordinátoraként is tevékenykedett.  A 2011 és 2013 közötti Comenius iskolai együttműködésben több alkalommal volt az iskola delegációjának vezetője, a diákok felkészítője és kísérője.


„A Horváth Boldizsár-díj" annak a Polgármesteri Hivatalnál közszolgálati jogviszonyban álló személynek adományozható, aki a közigazgatás területén a város érdekében, illetve a város polgárainak szolgálatában tartósan kiemelkedő és példamutató szakmai munkát végzett és ezzel közmegbecsülést szerzett. A díj két fokozatban adományozható. Az első fokozatot évente egy, a második fokozatot évente legfeljebb két személy kaphatja.

Idén a Horváth Boldizsár-díj I. fokozatát Szekérné Rácz Katalin kapja.  

Szekérné Rácz Katalin az érettségi után kezdett dolgozni a Polgármesteri Hivatal jogelődjénél, mint adminisztrátor. Munka mellett igazgatás-szervező diplomát szerzett. 1982 és 1985 között a Szervezési és Jogi Osztályon előadóként, majd 1985-től 1991-ig az Igazgatási Osztályon gyámügyi ügyintézőként dolgozott. 1991-ben az alpolgármesteri titkári feladatokat látta el, és ennek keretében tevékenyen közreműködött őszentsége, II. János Pál pápa szombathelyi látogatásának megszervezése körüli nagyon megtisztelő és egyben nagyon bonyolult, sokrétű munkában.

A szíve azonban visszahúzta a gyámügyre, és 1994-ig ismételten gyámügyi ügyintézőként dolgozott.

Az eltelt lassan 40 évet tehát egyetlen munkahelyen töltötte, hűségesen a városhoz, a közszolgálathoz. Mert ő, a hivatali munkát ténylegesen a köz érdekében végzett szolgálatnak tekinti. Valamennyi munkakörében feladatai kellő alázattal, az ügyfelek, az elesettek, a kiszolgáltatott helyzetben lévők, életük legnagyobb tragédiáját megélők segítésével, halk, de biztató, a jövőt szebb színben láttató szavaival végezte, olyan alázattal és tisztelettel, ami hű a Szent Mártoni hagyományokhoz. 

A Horváth Boldizsár-díj II. fokozatát megosztva Sóskutiné Horváth Marianna és Krizmanichné Magyari Klára kapja.

Sóskutiné Horváth Marianna az érettségit követően, 1979-ben kezdett dolgozni a Polgármesteri Hivatal jogelődjénél. Először a Lakásügyi Osztályon majd a Szervezési és Jogi Osztályon ügyviteli dolgozóként. Ezt követte a Lakás - és Helyiséggazdálkodási Osztály, majd a rendszerváltozást követően a Vagyonkezelő és Vállalkozási Osztály. 10 éven át a Beruházási Irodán végzett iktatási és ügyviteli feladatokat, 2003 - tól pedig napjainkig a Jogi, Képviselői és Hatósági Osztályon dolgozik.

Az eltelt 36 évben a közigazgatást teljes vertikumában átlátta, hiszen szinte minden területen dolgozott, legyen az hatósági ügyintézés, vagy önkormányzati munka.

Az Informatikai, Minőségügyi és Gondnoksági Kabinet közreműködésével részt vesz az iktatási programok fejlesztésében, illetve folyamatos segítséget nyújt más szervezeti egységek iktatási és iratkezelési feladatainak elvégzése során.

A jogszabályi környezet kihívásainak mindig maradéktalanul eleget tesz, gondolkodó ember, akinek legfontosabb szempontja  a munka tisztelete, becsülete. Két dolog fontos az életében: a munkája és a családja, főleg mióta mindennapjait beragyogják az unokák.


Krizmanichné Magyari Klára széleskörű szakmai tudása, tapasztalata nem csak közvetlen munkakörében, hanem a hivatal egész működésében kamatoztatható.

1985-ben végzett a Kereskedelmi és Vendéglátóipari Főiskola Kereskedelmi szakán. Majd 1993-ban a Pénzügyi és Számviteli Főiskolán szaküzemgazdász végzettséget, 2012-ben pedig okleveles közgazdász, közgazdálkodás és közpolitikai végzettséget szerzett.

1993-tól napjainkig Szombathely Város Polgármesteri Hivatalában dolgozik.

Feladatai közé tartozik az Egészségügyi és Közszolgálati Osztály hatáskörébe tartozó intézmények gazdasági tevékenységének szakmai segítése, koordinálása, közgyűlési, bizottsági előterjesztések előkészítése, és közreműködés ezek végrehajtásában, továbbá a támogatási, s egyéb szerződések készítése.

Személyisége nyitott, közvetlen, kollégáival nagyon jó a kapcsolata. Nehéz helyzetekben is meg tudja őrizni nyugalmát. A rábízott feladatokat mindig határidőre és maximálisan végzi el. Hatékony együttműködést alakított ki a hivatal és a közoktatás szereplőivel, valamint egyéb intézményekkel, szervezetekkel.

„Az Év Civil Szervezete - díj" adományozható annak a szombathelyi székhelyű egyesületnek, vagy alapítványnak, amely legalább 5 éven keresztül aktívan, eredményesen működött Szombathely városában, és Szombathely Megyei Jogú Város Önkormányzatával való együttműködése, önkéntességben való részvétele kiemelkedő. A díjat, évente két civil szervezet kaphatja.

2015-ben a Civil díjat a Fekete István Állatvédő Egyesületet és a Szombathelyi Civil Kerekasztal kapja.

A Fekete István Állat-, Környezet - és Természetvédő Egyesület 1998-ban alakult Zalaegerszegen, 2008-tól Vas megyei székhellyel működnek. 

Elsőként léptek fel az állatkínzás minden formája ellen. Fő feladatuknak az állatvédelmet, kutya- macskamentést tartják; orvosi ellátással, ideiglenes befogadással, új gazda keresésével segítenek a gazdátlan, kidobott, megkínzott, sérült állatokon.

Tavasszal és nyáron kéthetente, az őszi-téli időszakban kéthavonta örökbefogadó napot szerveznek Szombathelyen.

2014-ben 350 kutyát és macskát adtak örökbe, 150 kutyát juttattak vissza gazdájához. 

Ugyanebben az évben a  Szombathelyi Országos Büntetés-végrehajtási Intézetben elindították a nagy sikerű „Új esély" asszisztált kutyaterápiás programot. Jelen vannak a Kisállatvásáron, a Herényi Virágúton, a Nemzetközi Kutyakiállítás programján, a Joskar-Ola Napokon valamint a Savaria Történelmi Karneválon is. Tevékenységüket vállalkozások, magánszemélyek, ausztriai és német állatvédő szervezetek egyaránt segítik, adománygyűjtéssel, felajánlásokkal.

Erőfeszítéseik eredménye, hogy Szombathely utcáin kevesebb a kóborló állat. Prevenciós munkájuk nélkül az általuk mentett vagy hozzájuk került állatok valószínűleg utcára kerültek, vagy elpusztultak volna.

Tagjaik tevékenységüket munka után, hétvégén, szabadidejük feláldozásával, önkéntes munkában végzik.


A Szombathelyi Civil Kerekasztal 2007-ben alakult 46 tagszervezettel, amelynek száma napjainkra elérte a 116-ot. Fő tevékenységük az önkormányzat és a civil szervezetek közti kapcsolattartás mellett a civil szféra minél szélesebb körű megismertetése a lakossággal. A Szövetség irodájában az önkéntesek és a közfoglalkoztatású adminisztrációs ügyintézők folyamatos ügyfélszolgálatot biztosítanak a civil szervezetek számára munkanapokon.

Jogi, pénzügyi tanácsadással és ügyintézéssel segítik a szervezetek munkáját, továbbá népszerűsítik programjaikat. Sajtófigyelő szolgálatuk összegyűjti és rendszerezi a civil szervezetekről szóló sajtóanyagokat. Már három éve aktívan részt vesznek a Savaria Történelmi Karnevál Civil Korzójának szervezésében és lebonyolításában. Önkéntes pontként is működnek. Részt vettek Szombathely Megyei Jogú Város Civil Koncepciójának összeállításban, rendszeres résztvevői és egyben tagjai is városunk Civil Fórumának.

Az Életmű-díjak

„A Közszolgálatért Életmű-díj"adományozható annak a közszolgálatban dolgozó, elsősorban Szombathely Megyei Jogú Város Önkormányzata Polgármesteri Hivatalánál, illetve az Önkormányzat által fenntartott intézményeknél közszolgálati jogviszonyban álló személynek, aki a közigazgatás területén a város érdekében, illetve a város polgárainak szolgálatában hosszabb időn át - de legalább 25 éven keresztl - kiemelkedő és példamutató szakmai munkát végzett és ezzel közmegbecsülést szerzett."

A Közszolgálatért Életmű - Díjat idén Dr. Kaczmarski János veheti át.

Dr. Kaczmarski János címzetes főjegyző 1975-ben szerzett diplomát, majd 1978-ban jogi szakvizsgát tett.

A diploma megszerzését követően a Vas Megyei Főügyészségen fogalmazói feladatokat látott el, majd 1975 októberében a Szombathelyi Városi Tanácson helyezkedett el jogi előadóként.

1983-tól a Szervezési és Jogi Osztály vezetője, majd 1989-től. VB titkár. Szakmai munkája elismerésének tekinthető, hogy a rendszerváltozás után megválasztott képviselő-testület Szombathely Megyei Jogú Város jegyzőjévé nevezte ki, és ezt a pozíciót 2011. december 31-ig töltötte be.

Aktívan részt vett a Megyei Jogú Városok Szövetsége Jegyzői Kollégiumának munkájában. Az Országos Közigazgatási Vizsgabizottság felkérésére közreműködött a közigazgatási szakemberek oktatásában, vizsgáztatásában.

Munkája elismeréseként 2007-ben a Magyar Köztársaság Elnöke a Magyar Köztársasági Ezüst Érdemkereszt kitüntetésben részesítette. 2009-ben a Miniszterelnök, határozatával Dr. Kaczmarski Jánosnak címzetes főjegyzői címet adományozott.

Vezetése és szakmai irányítása alatt köztisztviselők nemzedéke nőtt fel. Zökkenőmentesen átvezette a Polgármesteri Hivatalt az önkormányzatiságba, segítve nemcsak a hivatali dolgozókat, hanem a város számos politikai testületét, vezetését.

Szorgalmazta munkatársai folyamatos szakmai képzését, amit saját erőből is igyekezett elősegíteni, hiszen az új jogszabályok megjelenésével a hivatalban szakmai oktatásokat szervezett. Igényes és maximalista ember és vezető volt, aki minden hibát észrevett, azonnali intézkedésekkel próbálta elejét venni annak, hogy a jövőben ezek a hibák még egyszer ne következzenek be. Ajtaja mindig nyitva állt mind a kollégái, mind az ügyfelek előtt.

Nagyszerű problémamegoldó képességgel rendelkezett, a konfliktusokat is jól, hatékonyan kezelte. Különös figyelmet fordított a munkakörülmények javítására, az informatikai rendszer bővítésére, a korszerű ügyintézés feltételeinek megteremtésére, folyamatos fejlesztésére. Az ő vezetése alatt került a Polgármesteri Hivatalban bevezetésre az ISO minőségirányítási rendszer, amit 2004-től minden évben a hivatal ismételten meg is szerez.

Mindig volt ideje észrevenni és meghallgatni a kollégák problémáit, gondjait. Tevékenyen támogatta a munkaidőn túli kapcsolattartást, rendkívül fontosnak tartotta, hogy a hivatal egy csapat, egy közösség legyen.


"Pro Sanitate Savariae" Életmű-díj adományozható annak az egészségügyi dolgozónak, aki hosszabb időn át - de legalább 25 éven keresztül - kiemelkedő gyógyító, megelőző munkájával és életével a város polgárai, valamint az egészségügyben dolgozók körében közmegbecsülést szerzett.

A Pro Sanitate Savariae Életmű-Díjat 2015-ben  Dr. Prugberger Emil kapja.

Pécsi Orvostudományi Egyetemen 1964-ben végzett, majd 1967-ben a Tbc és tüdőbetegségek szakorvosa lett. Tudományos és közéleti pályáját jól jelzi, hogy 1964-ben a Korányi Frigyes Tbc és Tüdőgyógyász Társaságnak, ezt követően jogutódjának, a Magyar Tüdőgyógyász Társaságnak a tagja, 1985-től vezetőségi, közben elnökségi tagja. 1968-tól a MTT Gyermekpulmonológiai Szekció, majd 1986-tól az Epidemiológiai és Gondozási Szekció tagja, 1990-től vezetőséi tagja, majd 1995-től elnöke. 1995-tól 2005-ig a Pulmonológiai Szakmai Kollégium tagja. 2000-ben a Societas Scientiarum Savariensis rendes tagja, majd 2002- től a Magyar Tudományos Akadémia Vas Megyei Tudományos Testületének (VATT) tagja. 1964-től 1968-ig a Vas Megyei Tüdőkórház Mellkassebészetén, majd 1968-tól 1976-ig a celldömölki Tüdőgondozóban dolgozott. 1976-tól a Sárvár Önkormányzati Kórház Tüdőgondozójának orvosa.

Szombathely egészségügyi és politikai életének egyaránt meghatározó személyisége: 1978 és 2002 között a Vas Megyei Orvosi Kamara Orvosetikai Bizottságának tagja.

1990-1994. között Szombathely Város Egészségügyi Bizottságának tagja, 1994 és 1998 között elnöke.

1998-2002. SZMJV alpolgármestere, majd 2002 és 2006, illetve 2006 és 2014 között az egészségügyi bizottság elnöke.

A Pro Savaria Egyesület alapító tagja, 2006- tól elnöke.

2014-től napjainkig az Egészségügyi Szakmai Bizottság tagja.

Megkapta többek között a Kassay Dezső Emlékérmet, a Batthyány-Strattmann László Díjat, a Korányi Frigyes Emlékérmet és emlékgyűrűt, a Magyar Köztársaság Arany Érdemkereszt Polgári Tagozata (2010).


„Szombathely Kultúrájáért Életmű-díj " adományozható annak a személynek, aki hosszabb időn át - de legalább 25 éven keresztül - a kultúra területén végzett kiemelkedő munkájával és életével a város polgárai körében közmegbecsülést szerzett."

A Szombathely Kultúrájáért Életmű -Díjat  Dr.Buócz Terézia kapja.

Dr. Buócz Terézia az Aquincumban eltöltött gyakornoki idejét követően 1959-től nyugdíjazásáig egyetlen munkahelyén, a Savaria Múzeum Régészeti Osztályán dolgozott. Két könyv és számos tanulmány jelzi, hogy munkáját ezután sem hagyta abba. Szombathelyi tevékenységét azzal kezdte, hogy az addig csupán Géfin Gyula püspökkerti örökségére és az akkor éppen kivitelezés alatt álló Iseumra korlátozott római kutatást kiterjesztette a város egészére. Az 1960-as évek elején megteremtette a római város topográfiai összegzésének bázisát, amelyet 1967-ben önálló kötetben - Savaria topográfiája címmel - publikált.  Ezzel párhuzamosan összegyűjtötte és egységes rendszerbe foglalva közreadta 6 részletben a Savaria Múzeum kőtárában őrzött feliratos és faragott kőplasztikai emlékeket. Az általa végzett ásatások révén vált ismertté a szombathelyi Fő tér északi szélén húzódó hatalmas mozaik, továbbá ő mentette meg Zsennye római villájának padozatát. A Romkertben végzett évtizedes feltárásainak eredménye volt Savaria jelentős ipari centrumainak, a mécskészítő műhelynek, az import edények helyi utánzataira szakosodott fazekasműhelynek és a késő római mázas kerámiát gyártó iparos telepnek napvilágra kerülése. Kiásta, majd Gábler Dénessel közösen készített önálló kötetben publikálta Savaria nyugati városfalát, megtalálta a híres savariai vámbélyegzőt és Mercurius kora római szentélyét, amely Buócz Terézia régészeti és műemlék-helyreállító munkájának máig látható eredménye.Megtervezte és megépítette a Borostyánkő áruház előtti aluljáró egykor nagy népszerűségnek örvendő római bemutatóhelyét és a Savaria Múzeum állandó régészeti kiállításának római termét.Munkáját díjjal, kitüntetéssel nem jutalmazták, pedig példaként áll a mai régész és muzeológus generáció előtt munkájával, szorgalmával, szerénységével és segítőkészségével egyaránt.


„Szombathely Sportjáért Életmű-díj" adományozható annak a személynek, aki hosszabb időn keresztül - de legalább 25 éven át - a testnevelés és a sport területén kiemelkedő tevékenységet végzett és munkájával közmegbecsülést szerzett. A díjat évente egy személy kaphatja.

A Szombathely Sportjáért Életműdíjat idén  Halmosi Zoltán kapja.

Halmosi Zoltán 16 évesen lett a helyi csapat, a Haladás VSE igazolt játékosa. 1965. június 20-án játszott először, 1981. június 20-án utoljára a Haladás első csapatában. Az élvonalban összesen 306 NBI-es mérkőzést játszott és 19 gólt szerzett. Egy év múlva Ausztriában folytatta, egészen 1992-ig, azután pedig edzőként dogozott.

Csapatkapitánya volt a Haladás legsikeresebb korszakának, az 1975-ös KEK-szerepléssel és az 1977. évi 5. hellyel. 1969 és 1974 között 11 alkalommal szerepelt a válogatottban és egy gólt szerzett. Itthon a Rohonci úti pálya gondnokaként dolgozott nyugdíjazásáig

"Pedagógus Életmű-díj" adományozható annak a pedagógusnak, aki hosszabb időn át - de legalább 25 éven keresztül - a nevelés-oktatás területén végzett kiemelkedő munkájával és életével a szülők, a diákok és pedagógustársai körében közmegbecsülést szerzett.

A Pedagógus Életmű Díjat 2015-ben Mesterháziné Gyimesi Ilona veheti át 

Mesterházyné Gyimesi Ilona előbb tanítói, majd matematika szakos tanári diplomát szerzett. Folyamatosan képezte magát, így 1994-től pedagógiát és nevelésszociológiát tanult, 1998-ban közoktatási vezetői végzettséget szerzett, majd 2002-ben fejlesztő- és differenciáló pedagógiából szakvizsgázott.  

A Váci Mihály Általános Iskola megalapításától kezdve, 31 éven keresztül kiemelkedő pedagógiai felkészültséggel tevékenykedett a diákok érdekében. Fiatal pedagógusként főszervezője és felkészítője volt a városi szintű „Gyere velünk, csináld velünk" sportvetélkedőre benevezett iskolai csapatnak. Megyei szaktanácsadóként pedagógiai innovációként kapcsolódott be az országos alternatív környezetpedagógiai programba.                

A környezetpedagógia és a környezettudatos életmód megvalósításáért végzett kimagasló tevékenységét Vas Megye Közgyűlése Gayer Gyula emlékplakettel ismerte el.

Elsők között sajátította el a Thomas Gordon nevéhez fűződő gyermekközpontú pedagógia tanári hatékonyság fejlesztése módszereit, melyeket az osztályközösségeivel és a szülőközösségekkel is tréningszerűen alkalmazott. Segítője volt az alapfogú művészetoktatás beindításának. Rendszeresen írt pályázatokat a tehetséggondozás, a hátránykompenzálást szolgáló programsorozatok megvalósítása érdekében. Egy évtizeden át tanított a Berzsenyi Dániel Főiskola Tanítóképző Intézetében matematikát, alternatív pedagógiát és környezetpedagógiát. Szeminárium-vezetőként, mentortanárként segítette a főiskolások tanítási gyakorlatának színvonalas lebonyolítását. 12 évig volt a Szombathelyi Pedagógusok Szakmai Képviseletének elnöke. Országos közoktatási szakértőként szakértői tevékenységet végzett, nevelési-oktatási intézmények munkáját ellenőrizte, értékelte, az ország különböző településein a hátránykompenzálás érdekében projektpedagógiai továbbképzéseket, szülői tréningeket vezetett.  2011 szeptemberétől a Polgármesteri Hivatal Köznevelési Irodáját irányította. Az idei év júniusától nyugalmazott köztisztviselőként, közoktatási szakemberként önkormányzati szakszolgálati koordinátori feladatokat lát el.


„Szociális Munkáért Életmű-díj" adományozható annak a szociális területen tevékenykedő személynek, aki hosszabb időn át - de legalább 25 éven keresztül - kiemelkedő szakmai munkájával a város polgárainak körében közmegbecsülést szerzett. A díjat évente egy személy kaphatja.

Szociális Munkáért Életmű-Díjat 2015-ben Király Endréné Toloch  Marianna kapja.

Király Endréné Toloch Marianna első munkahelye az Egészségügy gyermekotthon volt Szombathelyen, ahol 1976-tól 1982-ig végezte a gyermekek körüli mindennapos teendőket gondozónőként. Ezt követően, hogy fizioterápiás ismereteit kamatoztassa, a Markusovszky Kórházban folytatta pályafutását, fizioterápiás asszisztensként. Egy, az államháztartási hivatalban tett kis kitérő után 2003-tól a Regionális Szociális Forrásközpont Közhasznú Nonprofit Kft. fogyatékos ügyfelei mellett kötelezte el magát, ahol napjainkig végzi munkáját. Király Endréné Toloch Marianna a kezdetektől a lehető legnagyobb szakértelemmel, lelkesedéssel és tudatossággal végzi munkáját. Gyógypedagógiai asszisztensként szervezi, koordinálja a fogyatékos fiatalok mindennapjait, szabadidős tevékenységeit. A társadalom egyik leghátrányosabb célcsoportjával, a fogyatékos emberek fejlesztésével, mindennapi életük elősegítésével, problémáik megoldásával telnek mindennapjai. Gyakran szervez szabadidős programokat, fejlesztő foglalkozásokat. Feladatait lelkiismeretesen, hatékonyan végzi, bármiben számítani lehet segítségére. Pályafutását folyamatos tanulás, az ismeretei bővítésére való törekvés jellemezte, mindez annak érdekében, hogy a városban élő fogyatékos emberek életét megkönnyítse, fejlesztésüket elősegítse.

A hírhez tartozó képgaléria

Új hozzászólás