Természetesen az óvónő! - A Weöres Sándor Óvoda szakmai hete

Képgaléria megtekintése2016.05.04. - 00:20 | Szabóné Bogdán Krisztina

Természetesen az óvónő! - A Weöres Sándor Óvoda szakmai hete

A Szombathelyi Weöres Sándor Óvoda áprilisban tartotta szakmai hetét TERMÉSZET és ÉN témakörben. Szerettük volna bemutatni, hogyan viszonyulunk hozzá egyénenként, közösségként, gyermekként és TERMÉSZETesen óvóNŐként.

HIRDETÉS

Óvodásaink rajzkiállításával nyitottuk meg a hetet, de mi, óvónők is kifejeztük a természetről alkotott gondolatainkat a művészet eszközeivel. Kit mire inspirált? Üvegfestményekre, vagy üvegbe rejtett kincsekre, elmozdítható kavicsképekre, festményekre vagy fotókra, amit megtekinthettek az érdeklődő szülők, kolléganők.

A gyermekek több kiránduláson vettek részt a hét folyamán. Erdő pedagógiai érzékenyítő játékokkal gazdagítottuk tudástárukat. Szakemberek működtek közre: Szijjártó József, alias Don Jose Arboreto játékmester régi ismerősként üdvözölte a gyerekeket, és vezette őket a Kámoni Arborétum titokzatos világában. Kiss Szilárd tanár úr rovargyűjteményével és expedíciójáról szóló elbeszéléseivel örvendeztette meg őket. A programot Pődör György mérnök-tanár, ásványgyűjtő, múzeumvezető, költő ásványkiállításával színesítette.

A szakmai hét központi témája TERMÉSZETesen az óvóNő volt.

Kinek mi jut az eszébe a cím olvasásakor? Természet, óvónő, nő, természetes? A szavak ereje külön-külön és egyszerre hat. Elemezni szükségtelen.

Hogyan lehet a mai modern társadalomban érvényesülni, szerepek között lavírozni nekünk, nőknek? Erre kerestük a válaszokat szakmai hetünk során, melyet kedves előadóink különböző nézőpontból boncolgattak. Nőtársakként átélik saját maguk is a szerepek, attitűdök közötti hullámzásokat, így hiteles közvetítői voltak ezeknek a gondolatoknak. Holecz Anita NyME-SEK főiskolai adjunktus, pszichológus szociálpszichológiai oldalról közelítette meg a témát, szülői klub keretében hallgathatták meg az érdeklődők.

Az óvodapedagógusoknak szervezett szakmai napon Andor Eszter kineziológus szerepében tett fel elgondolkodtató kérdéseket, mit is várunk az élettől. Kemény Katalin tanár visszarepített minket nagyanyáink, elődeink korába, hogy bemutassa milyen nagyságok voltak ők. Bangó Mária Mira rekreáció, életmód és egészségfejlesztő mentálhigiénés szakember tanított minket nőnek lenni: nőiességet, testtartást, illemtant illetően. Takács Katalin, a Weöres Sándor Színház fodrász- és sminkmestere hangoztatta, hogy a magunkra szánt időt ne sajnáljuk! Gyakorlati bemutatót rögtönzött, jó tanácsokkal látott el minket.


Nekünk, óvónőknek nemcsak a mai trendeknek, elvárásoknak kell megfelelnünk, hanem elsősorban saját magunknak. Szeretnénk méltó módon végezni hivatásunkat, anyai teendőinket és még azokat a szerepeket, melyeket ránk osztott az Ég... Környezeti neveléssel foglalkozó pedagógusként fontosnak tartjuk a természetességet, és azokat az erkölcsi normákat, melyek nélkülözhetetlenek a mai világunkban. Mi így képzeljük el.

A hírhez tartozó képgaléria

Új hozzászólás