Magyar gyógyvíz a kínai orvoslásban Celldömölkön

2018.10.08. - 18:00 | vaskarika.hu / MTI - Fotók: whic.hu

Magyar gyógyvíz a kínai orvoslásban Celldömölkön

Hagyományos kínai orvoslást alkalmazó központ és egy hozzá kapcsolódó apartman park alapkövét rakták le egy héttel ezelőtt Celldömölkön, a Vulkán Gyógy- és Élményfürdő szomszédságában. Bemutatjuk, mire fog szolgálni a Közép- és Kelet-Európai TCM Központ és Apartman Park.

HIRDETÉS

Celldömölk Vas megye turisztikailag fehér foltja volt a 2000-es évek elejéig. 2005-ben viszont elindult az önkormányzat segítségével a város és a kistérség a turisztikai fejlődés útján, amelynek köszönhetően ma már gyógyhellyé is minősítették Celldömölköt. Így a vulkanikus Ság hegy térsége felkerülhetett mind a haza, mind a külföldi turisztikai desztinációk térképére.

A város 2005-ben megnyitotta termálvizes gyógyfürdőjét, a Vulkán Gyógy- és Élményfürdőt, amelyet az évek alatt több ütemben fejlesztett a város önkormányzata. Majd 2012-ben egy hosszú múltra visszatekintő sikeres osztrák szállodalánc, a gyermek- és ifjúságbarát JUFA elkezdte építeni Celldömölkön az első magyarországi szállodakomplexumát, amelynek keretében a Vulkán Gyógy- és Élményfürdőhöz építettek egy négycsillagos szállodát, egy 4 hektáros kempinget, műfüves focipályát, és a fürdőt is átépítették a kor és a vendégek (fiatal családok, sportolni kívánó fiatalok és 50+ wellnessező egyéni vendégek) igényeinek megfelelően. Így az elmúlt évtizedben Celldömölkön több mint 10 milliárdos turisztikai fejlesztés történt.

Tapasztalva a szállóvendégek 21. századi igényeit, kínai befektetők 16 darab 4 fős, könnyűfém-szerkezetes készházat kívánnak telepíteni a JUFA Vulkán Fürdő Resort szállodakomplexum közvetlen közelébe. 

Ahogy az elmúlt években a szálloda- és kempingkomplexum üzemeltetése mutatja, Vas megyébe többségében külföldi vendégek jönnek, és 2-3 éjszakát töltenek itt. Az eltöltött vendégéjszaka-számok a gyógyturizmust kedvelő vendégek körében viszont magasabb, ők átlagban 4-5 éjszakát töltenek el egy-egy szállásadó helyen.

A tervezett beruházás alapja, hogy a kínai turisták rendkívüli érdeklődést mutatnak Európa országai iránt. Jelentős igény mutatkozik arra is, hogy a kultúrájuknak megfelelő szolgáltatásokat is kapjanak a kiszemelt desztinációban. Magyarországon, de különösen a nyugati régióban nem, vagy csak korlátozottan hozzáférhetőek azok a termékek és szolgáltatások (a HKO, vagyis Hagyományos Kínai Orvoslás elvei szerint kialakított környezetben történő szálláshely-szolgáltatás, kapcsolódó közérzetet-javító szolgáltatások), amelyek a gyógyítás és az egészség keleti koncepcióját valósítják meg. Celldömölkön több vállalkozás összefogásával a kínai turistákra szorosan szabott szolgáltatások jönnek létre a HKO elvei szerint, méghozzá kivételesen ideális környezetben. A versenytársakéhoz képest alacsonyabb árszínvonalon megvalósított, egyszerűbben elérhető, ugyanakkor magas minőségi színvonalon kínált szolgáltatásokat fog nyújtani Celldömölk.

A Ság hegy, ami vulkáni eredetű bazalthegy, fantasztikus alakzatai mellett magnetikus gyógyhely is, amely -csakúgy, mint a Vulkánfürdő gyógyvize- a kínai gyógyászathoz módfelett jól kapcsolódik. A vulkán krátere különböző rendezvényeknek is otthont ad, de tervben van az is, hogy itt a vendégek számára Tai Chi edzéseket is tartsanak.

A kínai befektetők azt várják, hogy évente tízezer pácienst is kezelhetnek majd a központban, a gyógyturizmus növekedése pedig a szálláshelyek további bővítését teszi majd szükségessé.

A kínai turisták érdeklődése nő Magyarország iránt, 2016-ban 160 ezer, 2017-ben már 230 ezer kínai turista érkezett ide, az idén várhatóan 300 ezren érkeznek. Ezt és a gazdasági kapcsolatokat is ösztönözheti, hogy Budapest és Peking között közvetlen repülőgépjárat van, és további fejlődést hoz, hogy közvetlen járat indítását tervezik az idén Sanghai és Budapest között. 

A beruházáshoz hozzájárult, hogy az Európai Unió országai közül Magyarországon ismerték el törvénybe foglalva a hagyományos kínai orvoslást. 

Új hozzászólás