A trombita Paganinije, Sergei Nakariakov zárja a kecskeméti Kodály Művészeti Fesztivált (júl. 30.)

2021.07.28. - 12:45 | vaskarika.hu

A trombita Paganinije, Sergei Nakariakov zárja a kecskeméti Kodály Művészeti Fesztivált (júl. 30.)

Helyszín: Kecskemét, Nagytemplom

Dátum: 2021.07.30.

Jelenleg is nagy sikerrel zajlik a kecskeméti Kodály Művészeti Fesztivál, a régió egyik legjelentősebb kulturális programsorozata, amelynek zárókoncertjére július 30-án kerül sor a Nagytemplomban.

HIRDETÉS

A záróeseményen Sergei Nakariakov világhírű trombitaművész lép fel a Kecskeméti Szimfonikus Zenekarral, a zenekart Hámori Máté vezényli. Az orosz művészt a nemzetközi zenei életben a trombita Paganinijének is nevezik, aki merészen áttörve a trombitarepertoár határait a legkülönbözőbb hangszerekre írott versenyművek elképesztő átirataival új fejezetet nyitott instrumentuma irodalmában. A koncertről bővebben ITT!

„Nakariakov a világ egyik leghíresebb trombitaművésze, virtuóza, aki csodagyerekként indult és akiből - tényleg azt szokták mondani - hogy egyetlen egy van a világon. Jelenleg Párizsban él és nemcsak a trombitának, hanem a szárnykürtnek és a kornettnek is virtuóza. Két olyan művet fog játszani, aminek átiratát kifejezetten az ő számára készítették: Haydn C-moll csellóversenyét adja elő és egy variációsorozatot Bellini Normájának a témáira. Ezek az átiratok elképesztően nehezek és kifejezetten az neki készültek."
(Hámori Máté karmester)

A programsorozatban idén is olyan remek művészek közreműködnek, mint a Duna Művészegyüttes, Simon Izabella zongoraművész, Bretz Gábor világhírű operaénekes, Gráf Zsuzsa zongoraművész, a Sárik Péter trió, a Kecskeméti Szimfonikus Zenekar, Erdei Péter és Nemes László Norbert, a Nemzeti Ifjúsági Kórus, Hollókői Huba, Navratil Andrea. Idén először Kodály Pontot hoztak létre, amely a közösségi zenélést és találkozást helyezi előtérbe és a tapasztalatok szerint nagy népszerűségnek örvend a városi zenebarátok körében.

Kecskemét 1970-ben adott otthont először a Kodály Szemináriumnak. A nyári Szemináriumokhoz a kezdetek óta egy hangversenysorozat kapcsolódott, amely 1991-től viseli a Kodály Fesztivál nevet. Az elmúlt évtizedekben kialakult a fesztivál fő koncepciója: Kodály zeneművei és az életművéhez kapcsolódó régi és újabb szerzők műveinek megszólaltatása, a kortárs magyar zene jeles képviselőinek bemutatása, helyi zenei műhelyek és versenygyőztes fiatal művészek bemutatkozása. Az évek során gazdagodott és színesedett a program: más művészeti ágak is helyet kaptak a fesztivál programjában. 1998-tól a fesztivál Kodály Művészeti Fesztivál néven vált Kecskemét és a régió egyik legjelentősebb kulturális eseményévé. Kecskemét emblematikus kulturális helyszínei és jellegzetes közterei adnak otthont a fesztivál programjainak idén is, amely ez alatt a 12 nap alatt betölti a várost.

A fesztivál részletes programja és jegyek itt és itt.

Új hozzászólás