Az új Marilyn Monroe-film ellen kampányol a befolyásos abortuszpárti szervezet
2022.10.07. - 07:00 | vaskarika.hu - Fotó: filmtett.ro
A Planned Parenthoodnál úgy vélik, nem megfelelő módon ábrázolták az abortuszt a Netflix új, Marilyn Monroe-ról szóló filmjében.
A napokban jelent meg a Netflix streamingszolgáltatón a híres színésznő életét bemutató film, a Szöszi (Blonde), amely nem nyerte el az Egyesült Államok legnagyobb abortuszszolgáltatójának, a Planned Parenthoodnak a tetszését.
„Mivel a filmek és a televízió sok ember szexuális és reproduktív egészséggel kapcsolatos felfogását alakítják, elengedhetetlen, hogy ezek az ábrázolások pontosan mutassák be a nők valós döntéseit és tapasztalatait" - fogalmazott Caren Spruch, a szervezet egyik vezetője a The Hollywood Reporter című lapnak, amelyet a Daily Wire szemlézett.
Spruch állítása szerint „bár az abortusz biztonságos, alapvető egészségügyi ellátás, az abortuszellenes fanatikusok már régóta hozzájárulnak az abortusz megbélyegzéséhez azzal, hogy orvosilag pontatlan leírásokat használnak a magzatokról és a terhességről".
A Planned Parenthood képviselője azt nehezményezte, hogy állítása szerint a filmben a főszereplő CGI-technológiával ábrázolt magzata úgy néz ki, mint egy teljesen kifejlett baba. Sprunch szerint a film ezzel az abortuszellenes fanatikusok üzeneteit erősíti.
„Szégyen, hogy a Szöszi alkotói úgy döntöttek, hozzájárulnak az abortuszellenes propagandához, és megbélyegzik az emberek egészségügyi döntéseit" - fogalmazott indulatosan az abortuszpárti szervezet képviselője.
A Daily Wire cikkének szerzője felhívja a figyelmet arra a jelenségre, hogy a médiában az abortuszt általában úgy ábrázolják, hogy az bátorítsa a nőket a művi terhességmegszakítások elvégeztetésére, de olyan is előfordul, hogy egyenesen szentségként mutatják be az amúgy vitatott orvosi beavatkozást.
Hozzáteszi: a legritkább esetben fordul elő, hogy a meg nem születetteket emberként jelenítenék meg a médiában, ahogy a Szöszi című filmben, világos, hogy a valóság felháborítja a Planned Parenthoodot.
A rendező, Andrew Dominik viszont megvédte filmjét az abortuszpárti kritikusokkal szemben. Szerinte az indulatok az időzítésnek köszönhetők. Mint mondta: „senkit nem érdekelt volna ez a sz***, ha 2008-ban készítettem volna a filmet, és valószínűleg senkit nem fog érdekelni négy év múlva sem."
Ezzel minden bizonnyal arra utalt, hogy az Egyesült Államok legfelsőbb bírósága nemrég megsemmisítette azt a korábbi határozatát, amely az abortuszt alapjognak mondta ki.
Új hozzászólás