Vándor Lajosként kel útra Lovasi Kossuth-díja - Lecsó őrzi egy évig a szobrot
2026.06.25. - 14:00 | vaskarika.hu - Fotók: Kriza Márton és Turcsik Márk
Lehetne Lovasi András Kossuth-díja jobb helyen, minthogy egy szekrényben porosodjon?
A díjazott művész és a Fishing on Orfű fesztivál szerint eljött az idő, hogy új gondolattal, töltettel és némileg új formában útjára bocsássák, hogy eddig díjazatlan, nagy formátumú művészeknek is örömet okozhasson.
Lovasi András és a Fishing on Orfű megalapította a Vándor Lajos-díjat, hogy minden évben felkérhessenek egy jelentős kulturális teljesítménnyel bíró zenészt, hogy az egy évig vigyázza, felügyelje, ápolja az eredeti szobrot.
A vándor Kossuth-díj gegként is értelmezhető gesztusa mögött teljesen komoly szándék leledzik: Lovasi és a Fishing on Orfű hagyományt szeretne teremteni a ceremóniából, jövőre már a közönség bevonásával választanák ki a díjazottat.
A Vándor Lajos-díjat először Leskovics Gábor Lecsó, a Pál Utcai Fiúk és a Kiscsillag 60 éves zenésze kapta, akinek az elismerést a Fishing on Orfű ünnepélyes megnyitóján Rainer-Micsinyei Nóra, vagyis Marika for Prezident és Lovasi András adta át.
Fotók: Kriza Márton és Turcsik Márk




Programkereső
Szavazás
Ön mit szeret legjobban a szombathelyi nyárban?
42% - A Savaria Karnevált.
7% - A rengeteg fagyizási lehetőséget.
8% - A sok gondozott parkot.
14% - A nyugalmat, amit a város atmoszférája áraszt.
20% - Csak az számít, hogy igazán meleg legyen.
Összesen 1948 szavazat







Új hozzászólás