A fesztivál, ahol egyszer csak Kiss Tibi jön szembe a tóban...
Képgaléria megtekintése2026.06.27. - 19:00 | Bálizs Zsuzsa
A csütörtöki nap legfontosabb koncertjét a Kispál és a Borz adta, akik többször is megemlékeztek Bräutigam Gábor, „Ricsi” haláláról, akinek nevét a nagyszínpad is viseli idén.
Hogy mitől különleges a Fishing on Orfű? Az egyik biztosan az, hogy tényleg minden korosztály megtalálható itt, a tipegőktől a hetvenesekig, na és persze egy olyan kempingben található, ahol a domborzati viszonyok is sok színpadot tesznek lehetővé, no meg persze itt tényleg mindenki kedves a másikkal; de a legnagyobb kuriózum talán mégis a víziszínpad. A Fishingre 1-2 évvel ezelőttig igaz volt, hogy a fesztiválra menetrendszerűen megérkezett az eső, no meg a hideg is, megnehezítve a fesztiválozók és sátrazók életét, ám idén „csak" a kánikulával kell megküzdeni. Ilyenkor jön azonban legjobban a tó, ami itt igazán kuriózum a fesztiválhelyszínek között. Ezt az adottságot a szervezők évek óta fesztiválhelyszínként is kihasználják, hiszen délutánonként a víziszínpad a legkülönlegesebb fellépési lehetőség. Csónakkal viszik be a zenészeket és hangszereiket, majd következik egy néhány számból álló blokk.

Az idei hőségre való tekintettel a pár éve alakult Artur Rambo fellépése igazán rapidra sikerült, majd húsz másodperccel azután, hogy letette a gitárját, a frontember, Agócs Márton máris a tóban találta magát. A banda tavaly novemberben adta ki első albumát, amit karácsony előtt az ikonikus pécsi alter-zenei helyszínen, a Szabadkikötőben mutattak be. Az Agócs Marci szólóprojektjeként induló zenekar elnevezése Arthur Rimbaud francia költőre és Johnny Rambo-ra utal, vagyis arra, hogy a tagok "egyszerre értelmiségi arcok és rohadt trógerek". Nos, a zenekar mostantól, hogy Agócs Márton és Katona Bálint (Baka) kiléptek az Aurevoirból, sokfele fellép majd, bemutatva új albumát, üde színfoltként az alternatív zene palettáján, többek között a Blahalouisiana vendégeként nyár végén a pécsi szabadtéri koncerthelyszínen, a Káptalan Kertben is.
A vízben rengetegen fürödtek a minikoncert után is, amikor pedig Szűcs Krisztián csapott a húrok közé, a vízben söröző közönség vele együtt énekelte a jól ismert dalokat. Strandlabdák röpködtek, néha a miniszínpadra is felpattanva, amit az énekes viccesen reagált le. A koncert után pedig, szinte a semmiből, sokan meglepődtek, amikor a stég környékén egyszer csak Kiss Tibi bukkant ki a vízből, ahol a fesztivál egyik legikonikusabb bandája, a Rühös Foxi tagjai várták. S ettől is különleges a Fishing, hiszen itt a fellépők egy része már napokkal korábban megérkezik és együtt bulizik a fesztiválozókkal.

A csütörtöki nap legfontosabb koncertjét a Kispál és a Borz adta, akik többször is megemlékeztek Bräutigam Gábor, „Ricsi" haláláról, akinek nevét a nagyszínpad is viseli idén. Az tudható volt, hogy teltház van a fesztiválon, de hogy valóban mennyien vannak, az ekkor mutatkozott meg igazán. A teraszos, szintes kialakítású „teknőnek" köszönhetően teljesen megtelt a nézőtér, még a Borfalu környékéről is sokan nézték a legendás, 2022-ben újra induló együttest és énekelték azokat a dalokat, amiken alter-generációk nőttek fel és akik számos zenekar indulását generálták.
A Kispál koncert közben a Tűzhöz közel-színpadnál egy különleges duó mutatkozott be: Péterfy Bori és Likó Marcell előadására rengetegen voltak kíváncsiak, nem véletlenül. Marci Bori életrajzi könyvéből olvasott fel kis részleteket, Bori pedig Marci könyvéből, a Bunkerrajzolóból. Közben pedig felcsendültek egymás dalai is közösen előadva, például a a Dunántúli, a Vámpír vagy a Nekem senkim sincsen. A két karcos hangú énekes hangja fantasztikusan rezonált együtt, amikor pedig Marci előadta a Szécsi Pál klasszikusokat - Távollét, Elmegyek - is Bori vokálozásával, a hangulat a tetőfokára hágott. Nem véletlenül hangzott fel a „nagyszínpad, nagyszínpad" kórus, ki tudja mennyien látták volna a duót, ha nem a Kispál koncerttel párhuzamosan lépnek fel... A minikoncert után közös beszélgetésre és fotókra is módjuk nyílt a rajongóknak, akik éltek is a lehetőséggel.

A nagyszínpad előtt pedig ezt követően beindult a „pogó-gyár", hiszen két év után ismét fellépett az Elefánt, Szendrői Csaba pedig immár mélyvénás trombózisából felgyógyulva, ismét egészségesen léphetett színpadra, sokak örömére. Mindeközben pedig a nagysátorban pedig hatalmas bulit csapott a szegedi Hűvös, majd negyed kettőtől a már emlegetett Artur Rambo is bemutatkozott új albumával. Ez volt tehát a csütörtök - a hangulat pedig, a hőmérséklettel párhuzamosan - egyre csak fokozódott...
Programkereső
Szavazás
Ön mit szeret legjobban a szombathelyi nyárban?
42% - A Savaria Karnevált.
7% - A rengeteg fagyizási lehetőséget.
8% - A sok gondozott parkot.
14% - A nyugalmat, amit a város atmoszférája áraszt.
20% - Csak az számít, hogy igazán meleg legyen.
Összesen 1949 szavazat
























































Új hozzászólás