5 éves Oladi ÁMK - jubileumi gálaműsor a színházteremben
Képgaléria megtekintése2012.11.22. - 14:20 | Büki László 'Harlequin' - Fotók: Dart
Az Oladi Általános Művelődési Központ november 21-én tartotta jubileumi gálaműsorát az épület színháztermében.
A fogadótérben két csinos Telekis lánytól kaptunk "vonatjegyet" a november 21-i ünnepi gálára. A jubileum szólt egyrészt az 5 éves évfordulóját ünneplő Oladi ÁMK-nak, másrészt a 25 éves Teleki Blanka Középiskola és Szakiskolának, a szintén 25 éves Simán István Utcai Általános Iskolának, a 20 éves Ruhaipari Tanműhelynek és az 55 éves Nyitra Utcai Általános Iskola és Művelődési Háznak.
Hatalmas érdeklődés övezte a jubileumi gálaműsort, a színházterem, s a fenti "karzat" is zsúfolásig megtelt a meghívott vendégekkel.
A színháztermi kapunyitás - MÁV-os hívó - után a beléptetésnél, a színpad melletti bejáratnál a kalauz - Czirók Tamás - szúrópróba szerűen ellenőrizte a vonatjegyeket, miközben a SIC-hez sok szállal kötődő Tarisznyások Együttes játszott fogadózenét. Az ünnepi műsor előtt, a "váróban" a Simon István Utcai Általános Iskola görkoris diákjai, majd a Nyitra Utcai Általános Iskola mazsorett csoportjai szórakoztatták az "utazókat".
Az ünnepi köszöntők felvezetéseként Takács Krisztina Telekis tanuló előadásában Presser Gábor: „Az ünnep" című dalszövegét hallhattuk.
Az ünnepségen megjelent dr. Takátsné Dr. Tenki Mária, Szombathely Megyei Jogú Város tanácsnoka, és a város számos vezetője, képviselője, valamint a csíkszeredai és felsőőri testvérvárosi intézmények vezetői.
Tanácsnok asszony kiemelte, hogy a 2007-ig különállóan működő három intézmény - Teleki Blanka Középiskola és Szakiskola, a Simon István Utcai Általános Iskola és az Oladi Művelődési Központ - a testületi döntést követő összevonás után stratégiát alkotott, és a három intézmény óriási hagyományait megtartva, az együttműködés szakmai megújulási lehetőségét kereste, és meg is találta. A művelődési központ felvette a Savaria Ifjúsági Centrum nevet, az általános iskola bevezette az angol kéttanítási nyelvű és az iskolaotthonos oktatást is. A Teleki Blanka Szakképző Iskola átállt a modulrendszerű szakképzésre. 2012-ben pedig új tagintézményként csatlakozott az OÁMK-hoz a Nyitra Utcai ÁMK, melynek integrációja nagyobb nehézség nélkül zajlott le, és a szakmai fejlődés további lehetőségét teremtette meg a kéttanítási nyelvű oktatás és a közművelődés terén.
A 2007-ben történő intézményegyesítés előnyeit méltatta Rettegi Attila intézményigazgató is, mely gazdaságilag, működtetés szempontjából is több tízmilliós megtakarítást eredményezett, igazolva az összevonásból származó hatékonyabb és gazdaságosabb működés érveit. Köszöntőjében beszélt az egyes tagintézmények múltjáról, az évtizedek során bekövetkező fejlesztésekről és az elért sikerekről. Különösen szimpatikus volt az a slide, amin igazgató úr az intézményben végzett, mostanra közismertté vált volt diákokra emlékezett, akik szakmájukban, illetve a sport és a közélet terén váltak megbecsültté.
A köszöntőket követően kezdetét vette a gálaműsor, azaz útjára indulhatott a képzeletbeli szerelvény! Czirók Tamás figyelmes kalauzként felhívta a figyelmet az utazás szabályainak betartására, a büfé kocsi hiányára, a dohányzás tilalmára és a vészfék helyes használatára.
Mindenegyes állomás más és más típusú produkciót tárt elénk. Az utazás első állomása „NÉPFALVA" volt, ahol fellépett a 25 éves Simon István Utcai Általános Iskola 4.a osztályos Dalolad csoportja, majd a szintén Simonos diák, Czetter Zsófi bodrogközi párost táncolt partnerével, Tóth Csanáddal. Andrásfalvi magyar népdalokat hallhatunk a 25 éves Teleki Blanka Középiskola és Szakiskola diákjainak előadásában, valamint az 55 éves Nyitra Utcai Általános Iskola diákja, Pálmai Kristóf és párja Varga Kajzler Boglárka előadásában Vas megyei táncokat láthattunk.
A „SZÍNHÁZFALVA" névre keresztelt második állomáson a Simonosok 2.a osztályos Színházodú csoportja adta elő "Osztálytalálkozó" című produkcióját.
A nyelvi képzés fontosságát hangsúlyozta a harmadik állomás: „ANGOLFALVA". Mind a Simon István Utcai Általános Iskolában, mind pedig a Nyitra Utcaiban angol két tanítási nyelvű oktatás folyik. Először a legkisebbek mutatkoztak be a Simonból, a „The Rainbow Colour song"-gal, majd pedig a Nyitrából, már nagyobb gyerekektől a „School for Young Ghosts" című produkciót láthattuk.
„DIVATFALVÁN" a Telekis diákok a 20 éves tanműhelyben készült ruhákat mutattak be, melyhez a frizurát és a sminket is az iskola tanulói készítették.
A gálaműsor ötödik állomása volt „TÁNCFALVA", ahol a Galaxy Rock and Roll Klub Nyitrás táncosai, Asbóth Barnabás - Németh Zorka Dorka 1. osztályos tanulók, Gubián Ádám - Németh Janka Blanka 3. osztályos tanulók, majd pedig az Energy Dance Team OWTCS csoportja, köztük Kokas Gergely, a Teleki tavaly végzett diákja bemutatóját láthatta a nagyérdemű.
„DALFALVÁN" Kovács Pál, a Simon István Utcai Általános Iskola 5. a osztályos tanulója a Honfoglalás című film népszerű betétdalát énekelte el, majd következett a VÉGÁLLOMÁS. A Fináléban a Stella Énekegyüttest láthattuk, melynek oszlopos tagja Birosz Pál a Teleki gyakorlati oktatásvezetője.
A gálaműsor - pontosabban az utazás - végén felcsendült a MÁV-szignál, a kalauz pedig a "peronra" invitálta az utazóközönséget - pohárköszöntő és fogadás céljából.
Programkereső
Szavazás
Ön mit szeret legjobban a szombathelyi nyárban?
42% - A Savaria Karnevált.
7% - A rengeteg fagyizási lehetőséget.
8% - A sok gondozott parkot.
14% - A nyugalmat, amit a város atmoszférája áraszt.
20% - Csak az számít, hogy igazán meleg legyen.
Összesen 1907 szavazat
Új hozzászólás