Így fejlődött Bükfürdő - Lezárultak a büki TDM szervezet 2012-2013. évi fejlesztései

2013.12.20. - 14:00 | vaskarika.hu

Így fejlődött Bükfürdő - Lezárultak a büki TDM szervezet 2012-2013. évi fejlesztései

Az elmúlt két esztendőben tudatos fejlesztések és beruházások sorozata valósulhatott meg Bükfürdőn. Többek közt kiegészítették a már meglévő kültéri fitnesz parkot egy kiváló minőségű gyermekjátszótérrel, a gyógyhely szellemiségéhez kapcsolódva létrehozták a Kneipp® -és Nordic Walking Parkot, a meglévő kerékpárkölcsönzőket pedig pedelec- és tandem kerékpárok beszerzésével bővítették.

HIRDETÉS

2013. év végével befejeződik a „Bük, Bükfürdő Közhasznú Turisztikai Egyesület, mint kiemelt gyógyhelyen működő helyi TDM szervezet fejlesztése" című NYDOP-2.3.1/A-11-2011-0001 jelű pályázat megvalósítása.

A 91 557 920 Ft pályázati támogatásból - az elmúlt két esztendőben - tudatos fejlesztések és beruházások sorozata valósulhatott meg. TDM szervezet célja az volt, hogy Bükfürdő fenntartható, környezettudatos és vonzó turisztikai célpont legyen a rehabilitációt, rekreációt kereső idősebb generációk és a környezet közelségét, az aktivitást kedvelő családok számára egyaránt.

Ennek érdekében Bükfürdőn kiegészítették a már meglévő kültéri fitnesz parkot egy kiváló minőségű gyermekjátszótérrel, valamint mozgássérültek részére alkalmas fitnesz eszközökkel. Az így kialakult Sportpark ideális találkozási pontja lett a többgenerációs családoknak, bel-és külföldi vendégek és a helyiek számára is.

A gyógyhely szellemiségéhez kapcsolódva létrehozták a Kneipp® -és Nordic Walking Parkot, ahol az 510 méter hosszú Kneipp® száraztaposó pálya mellett egy fűszernövény kert, valamint szabadtéri meditációs-és jógapontok kínálnak testi, szellemi és lelki felfrissülést. A park egyben a két minősített nordic walking út pihenőpontja is, amelyet szintén a pályázat segítségével tudtak kialakítani.

A meglévő kerékpárkölcsönzőket pedelec- és tandem kerékpárok beszerzésével bővítették, melyekhez GPS készülékeket, valamint felnőtt és gyermek kerékpáros kiegészítőket is vásároltak. További érintőképes információs eszközt - touch infot - helyeztek el a Gyógy-és Élménycentrum nyári bejárata mellett és a Forrás Üzletháznál. A fürdőváros több pontján működő információs terminálok segítségével az információs irodák nyitvatartási idején túl is tájékoztatni tudják a vendégeket.  További segítséget jelentenek az újonnan kihelyezett információs táblák, amelyeken a helyi épített örökségeket, látnivalókat mutatják be a látogatóknak. A tájékozódást elősegítő útbaigazító táblák mellett állandó molinótartó állványokat is elhelyezett az egyesület a város több pontján.

Az egyesület tagjaihoz érkező vendégek számára továbbfejlesztették a Bükfürdő Card-ot. A kedvezmény-kártya tulajdonosai további előnyöket élvezhetnek, legyen az fürdőbelépő vásárlás vagy szabadidős szolgáltatás.

A beruházások mellett 2012-2013-ban pályázati összegből valósították meg a nyári egyik kiemelt rendezvényét, a Gyógy-Bor Napokat is, valamint a főszezoni hónapokban a vendégek és a helyi lakosok számára ingyenes felnőtt és gyermek sportanimációt szerveztek. Egy egységes büki márka létrehozásához kidolgozásra került egy védjegyrendszer, amely magába foglalja a helyi termékek megjelenésének és értékesítésének lehetőségét is. 

Pályázati összegből került kiegyenlítésre a Magyar TDM Szövetség éves tagdíja 2012 és 2013. évben, valamint a pályázat teljes, projektszintű könyvvizsgálata is.

A TDM- szervezet egyik legfontosabb feladata a marketingtevékenység, amely a pályázaton belül magában foglalta professzionális imázsképek és -filmek legyártatását, katalógusok kiadását, megjelenési lehetőséget a 2012. évi Utazás Kiállításon, valamint hirdetéseket, PR-anyagokat nyomtatott és internetes felületeken, illetve online hírlevelek kiküldését. Pl. Nők Lapja, Best illetve Honfoglalo.hu, Index.hu oldalakon.

A minőségi turisztikai desztináció létrejöttéhez elengedhetetlen a turisztikai vállalkozók folyamatos képzése. A TDM- szervezet a tagsága és munkaszervezete számára nyelvi (cseh és angol) és online marketing-képzéseket szervezett a fenti pályázat keretein belül.

A büki TDM-szervezet bízik benne, hogy a közeljövőben is lehetőségek  nyílnak Bükön, Bükfürdőn további fejlesztések megvalósítására, ezáltal a desztináció vonzerejének fokozására! 

A projekt az Európai Unió támogatásával, az Európa i Regionális Fejlesztési Alap társfinanszírozásával valósult meg.

Új hozzászólás