Az Éles Gábor Trió öt éves születésnapi koncertje a Muzikumban

Képgaléria megtekintése2014.03.23. - 15:00 | S.G - Fotók és videó: Császár Márta

Az Éles Gábor Trió öt éves születésnapi koncertje a Muzikumban

Csütörtök esti kiruccanásként az Éles Gábor Trió születésnapi koncertjét vettem célba és nem bántam meg, penge volt. A Muzikum Klub ízléses belső tere, jól szóló színpada méltó otthonául szolgált eme jeles eseménynek.

HIRDETÉS

A trió felállása: Éles Gábor - gitár/ének, Szkladányi András - basszusgitár és Móré Attila - dob.

Éles Gábor játékát leginkább úgy tudnám jellemezni, hogy az Éles Gábor játékára hasonlít leginkább. Gábor egyedi világgal rendelkező, kiforrott muzsikus, aki mer önmaga lenni. Mindehhez jó kiállás is társul, mindig jó látni, ha valakinek a megjelenése is stílusos, nem csak a játéka. A trió érezhetően összeszokott , szépen, arányosan megszólaló, jó csapat. András és Attila ízléses és bombabiztos alapot nyújtanak a "főhős" számára, hallható, hogy nem csak a zene, de a barátság is összefűzi őket.


A koncert két blokkból állt. Az első részben azonnal belecsaptak a srácok a lecsóba, Prince és Jimi Hendrix dalokat is hallhattunk, rendkívül ötletesen feldolgozva, hosszú improvizációkkal. Lenyűgözött Gábor teljesen egyedi, bevállalós játéka. A blokk végén vendégként, régi Barátként csatlakozott hozzájuk Fekete István trombitás - véleményem szerint az egyik legjobb muzsikus az országban - akivel rendesen kiborították a konyhaszekrényt a lehető legjobb értelemben.

A második blokkban picit közérthetőbbre vették a figurát, Gábor és István egy gyönyörű James Taylor dalt is eljátszottak duóban, ami számomra az egyik legfinomabb momentum volt a koncerten, a gyönyörű triós saját számok mellett. Remélhetőleg egy hosszan folytatódó történet állomása volt ez a születésnap, már most várom, hogy újra hallhassam őket. /S.G./

Az Éles Gábor Triót a névadó 2007-ben alapította. Szerzeményeiben a közlés fontosságát és a zenei intimitás jelenlétét tartotta a legfontosabbnak. A darabokban az alapítóra hatást gyakorolt zenei nyelvek léptek párbeszédbe: a jellegzetes hangzásvilág alapvetően a jazzből, a soulból és a bluesból táplálkozott, de a groove és a szabad improvizáció jelenléte is tettenérhető volt benne. A trió játéka közben a ritmikus funkos lüktetést gyakran váltotta lassú sodrású, balladisztikus muzsika.

„Cél volt egy olyan zenekar létrehozása ahol saját és kollegáim zenei álmait tudjuk megvalósítani, megértve azt a zenei irányt, amiben a legjobban „üzemelek", egy olyan koncertzenekar megalakítása, ami tud szabadon együtt játszani, de a fix, megírt részek témává, jelleggé és tartalommá válhatnak benne. Cél volt egy olyan trió létrehozása, ahol olyan zenei-szakmai helyekre juthatok el, ahová eddig még nem. Végül cél volt az is, hogy legyen blues, soul, funk, standard és mai saját muzsika." 

 

A hírhez tartozó képgaléria

Új hozzászólás