Mától Bienerth Gusztáv irányítja a Magyar Úszószövetség tevékenységét
2017.01.08. - 21:00 | Antal Ádám
Ismert és viharos körülmények között 23 év után távozott pozíciójából Gyárfás Tamás korábbi elnök, helyét pedig Bienerth Gusztáv veszi majd át a Magyar Úszószövetség élén. Az egyes klubok által delegáltak meglehetősen egyhangúlag választották meg a szervezet első emberét, aki korábban nem volt teljesen ismeretlen a sportdiplomácia világában. A frissen elnökké avanzsált Bienerth Gusztávtól a szakág további fejlesztését, az élsportolók világszínvonalú felkészülési lehetőségeinek elérését és nem utolsó sorban egy magas színvonalú Vizes Világbajnokság lebonyolítását várják.
Az elnökség által kijelölt tisztújító közgyűlés vasárnapi szavazásán a beérkezett 146 szavazatból 124 voksot zsebelt be az újonnan kinevezett vezető. Bienerth Gusztáv legtöbbek számára onnan lehet ismerős, hogy a turizmussal kapcsolatos állami feladatok koordinálásáért felelős kormánybiztosként tevékenykedik 2016 áprilisától, nem mellesleg pedig a 2024-es olimpia pályázat mellett kardoskodik alelnökként állandó jelleggel. A pályázat utazó nagyköveteként jelentős sportdiplomácia érzékkel és tárgyalástechnikával megáldott Bienerth saját elmondása szerint a menedzser szemlélet az egyik legfontosabb vezetői kvalitás a mai világban és elsősorban kihívásként tekint a feladat elé.
A sportszövetséget egy korszerűen működő és versenyképes társasággá kell továbbfejleszteni, és ki kell aknázni a magyar úszósportban rejlő további tartalékokat is. Függetlenül a riói olimpián elért remek eredményektől, általánosságban elmondható, hogy az elmúlt egy évben farkasordító hideg hálózta be a szövetséget, hiszen a sajtónak gyakorlatilag állandóan témát szolgáltatott a szó nem a legnemesebb értelmében. Az egész konfliktus főleg Hosszú Katinka kiváló úszónőnk aktív szerepvállalásától datálható, hiszen a közösségi médián és a nyilvánosság előtt is számos ügyben ostorozta az úszószövetség tevékenységét. A sportdiplomáciailag szintén sikeres, ám korábban hosszú ideig ütésállónak bizonyult Gyárfás Tamásnak menni kellett és az elnökválasztása huzavona nyilván a legmagasabb szintekig is elért és éreztette hatását.
A közvélemény nagy része számára legfontosabb igények között a szakértelem mindenek felettisége, az úszósport megfelelő támogatása és a sikeres élsportolók kinevelése és istápolása tartozik, míg a legfontosabb feladatnak a magasabb szinteken is elvárt, a fent már említett 2017-es Budapesti Vízi Világbajnokság precíz és nívós lebonyolítása számít. Annál is inkább, mert az eseményről származó nemzetközi reflexiók tömkelege komoly befolyással bírhat majd az 2024-es olimpiai pályázat elbírálásában és kimondva- kimondatlanul is egyfajta főpróbának is tekinthető majd. Mindezek ismeretében a fő kérdések megválaszolása nyilván időbe kerül majd, de közel egy esztendő múltán már egészen komolyan értékelhető lesz majd a leendő elnök szakmai tevékenysége. A választáson egyébként három jelölt is indult, Bienerth mellett Hornyák Viktor, a Széles Sándor Úszó-nevelő Műhely vezetője, illetve Tóth István, aki a Szentendrén tevékenykedő úszószakosztály elnökeként lehet ismert.
A delegáltak által leadott szavazatok elég egyértelműen alakultak, az első szavazási kör után mindösszesen csak a turizmusért felelős kormánybiztos kapott elég szavazatot. Egyedüli elnökjelöltként, a kormány által is támogatva pedig Bienerth Gusztáv könnyedén behúzta a végső győzelmet. Remélhetőleg a szakember számára sikeres és sportszakmailag is respektálható elnöksége alatt a magyar úszósport továbbra profitálni fog majd.
Új hozzászólás