Könyveket ajánlunk és könyvbemutatókra hívunk

2018.10.23. - 13:30 | vaskarika.hu

Könyveket ajánlunk és könyvbemutatókra hívunk

Könyveket ajánlunk két nőről, két életről és számtalan nyomasztó jelről... valamint mesékről, amelyeknek nem jó a végük... Ezenkívül két könyvbemutatót is olvasóink figyelmébe ajánlunk.

HIRDETÉS

Könyvbemutatók

Október 25. (csütörtök)

Szombathely, Berzsenyi Dániel Könyvtár

17.00 - Kapornaky Gyula Kökényvirág vagyok című emlékkötetének bemutatója


November 3. (szombat)

Sárvár, Nádasdy-vár Díszterem

18.00 - R. Kelényi Angelika Egy este a grófnő árnyékában című könyvének bemutatója

November 3-án 18 órától a sárvári vár dísztermében R. Kelényi Angelika, A grófnő árnyékában című könyvét mutatjuk be. A Molytalanító Irodalmi Kimozdulók találkozóin a könyvet a múzeumon keresztül, a múzeumot a könyvön keresztül mutatjuk be, így képezve minél szélesebb hidat az irodalmi képzelet és a történelmi korhűség között. November 3-án a dísztermet szabaduló szobának használva ismerjük meg a könyv világát, és ezen keresztül Báthory Erzsébet mindennapjait, a perbe fogása előtti rövid időszakot.

A belépés díjtalan.

Könyvajánló

Melissa Albert - Hazel Wood

"Vannak mesék, amelyeknek nem jó a végük.
Vannak helyek, amelyek egyetlen térképen sem szerepelnek.
Lépj be a titokzatos kapun, és készülj fel a legsötétebb történetre..."

A tizenhét éves Alice élete javát édesanyjával együtt az úton tölti, mindig épp csak egy lépéssel a nyomukban loholó rejtélyes balszerencse előtt. Ám amikor Alice nagyanyja, egy éjsötét tündérmesékből álló kultikus könyv visszavonultan élő írónője egyedül hal meg Mogyoróliget nevű birtokán, Alice megtudja, milyen rosszra is fordulhat valójában a sorsa. Az édesanyját elrabolják - egy olyan alak karmai közé kerül, aki állítása szerint a Végvidékről, abból a kegyetlen, természetfeletti világból származik, ahol a nagyanyja történetei játszódnak.

Ha vissza szeretné kapni az édesanyját, Alice-nek először el kell jutnia a Mogyoróligetbe, majd abba a világba, ahonnan a nagyanyja történetei erednek - és ahol talán azt is megtudhatja, hol siklott félre az ő saját története

„A Hazel Wood különösen kezdődik, és ahogy haladunk előre a cselekményben, csak még különösebbé válik, méghozzá a szó legnemesebb értelmében. Albert mesterien dolgozza össze a fantasy és a realizmus műfaji sajátosságait - és ahol a két világ határa összeér, ott bármi megtörténhet: a mesék és a mindennapok egymásba olvadnak, a varázslat igaznak, az általunk ismert univerzum pedig hamisnak tűnhet. Lenyűgöző bemutatkozás egy ígéretes szerzőtől!"
The New York Times

Melissa Albert a Barnes&Noble Teen Blog alapító szerkesztője, és a BN.com vezető szerkesztője. A Hazel Wood az első regénye. A könyv filmesítési jogát a Columbia Pictures vásárolta meg.

Greer Hendricks & Sarah Pekkanen - ...És én téged el nem hagylak

Két nő. Két élet. És számtalan nyomasztó jel...

„Az egyik legjobb lélektani regény... félelmetes, feszültségekkel teli, egyben bámulatos és lenyűgöző; mindent egybevéve az év talán legerősebb thrillere."

Nancy McFaralane, FictionAddiction

...És én téged el nem hagylak

Ez a regény két nőről szól. Az egyikük a húszas éveiben jár, New Yorkban él, rajong a munkájáért, a barátaiért és a vőlegényéért, aki nemsokára oltár elé vezeti. Még előtte az élet és a jól megérdemelt boldogság egy szerető férfi oldalán.

A másikuk harmincas, elvált nő, akinek nem maradt semmi vesztenivalója. Férje elhagyta, az előkelő társaság, amelynek régen tagja volt, elfordult tőle, a munkahelyén mindennap konfliktusok és megaláztatások sora várja. Alkoholproblémákkal küzd, és már csak egyetlen dolog foglalkoztatja: hogy bosszút álljon azon, aki tönkretette az életét. E két nőnek sokkal több köze van egymáshoz, mint hinnénk. És nem csupán azért, mert ugyanazt a férfit szeretik.

Az ...És én téged el nem hagylak hátborzongatóan izgalmas regény megannyi váratlan fordulattal, amely rafináltan tárja elénk a házasság komplexitását, és kegyetlen őszinteséggel mutat rá azokra az igazságokra, amelyeket ugyan sokszor látni vélünk a szemünk sarkából, de képtelenek vagyunk szembenézni velük.

Új hozzászólás