Így szól az Érik a szőlő a 37-es úton - Új zenélő út épült, egy népdalt játszik az autósoknak
2022.11.30. - 13:45 | vaskarika.hu
Hétfőn átadták Magyarország második zenélő útját a Szerencsig négysávossá váló 37-es főút fejlesztésének részeként.
A Gesztely és Szerencs között épülő 18,9 kilométernyi új gyorsforgalmi út a Kaposvárra vezető 67-es úthoz hasonlóan szintén zenél. A Magyar Építők által készített videón az is kiderül, hogy milyen dallamot játszik az 513 méteres szakasz, amennyiben pontosan 80 kilométer/órás sebességgel haladunk Szerencs felé a 37-es úton.
Aki netán nem ismerte volna fel a dallamot: az Érik a szőlő kezdetű magyar népdalt hallhatják az arra autózók.
Hétfőn az új pályának több mint a felét megnyitották a forgalom előtt. A főút jobb, illetve a bal pályájának mindkét sávján lehet már autózni az újharangodi és a bekecsi csomópontok között, mintegy 10 km-es szakaszon, amely a zenélő utat is magába foglalja. A teljes szakaszon, a gesztelyi csomóponttól Szerencsig, legkésőbb december elejéig nyílik meg mindkét pálya az autósok számára.
Programkereső
Szavazás
Ön mit szeret legjobban a szombathelyi nyárban?
42% - A Savaria Karnevált.
7% - A rengeteg fagyizási lehetőséget.
8% - A sok gondozott parkot.
14% - A nyugalmat, amit a város atmoszférája áraszt.
20% - Csak az számít, hogy igazán meleg legyen.
Összesen 1948 szavazat







Új hozzászólás