Nem akármilyen felhozatallal stratolt el a Fishing

Képgaléria megtekintése2026.06.26. - 17:15 | Bálizs Zsuzsa

Nem akármilyen felhozatallal stratolt el a Fishing

Igazi alter-csemegékkel kezdődött a legszerethetőbb fesztivál 2026-os koncertfolyama.

A fesztivál, amire hetekkel korábban elfogytak a bérletek, sőt, idén a napijegyekre is kikerült a sold out-tábla - a Fishing on Orfű népszerűségének mit sem ártott a fesztiválok egy részét elérő gazdasági vészhelyzet. Szerdán már kora délután megteltek a parkolóhelyek, s csak úgy özönlöttek a bulizni vágyó emberek a legendás kemping területére.

A rendhagyó megnyitón Lovasi András a 60. szülinapját a napokban ünneplő Leskovics Gábornak adta át Kossuth-díját egy éves megőrzésre, amit aztán jövőre közönségszavazással adhat tovább. Lecsó láthatóan meghatódva vette át barátjától a díjat, majd együtt léptek színpadra a Kiscsillag nyitókoncertjén.

Ezt követően aztán igencsak beindultak az események: a Kiscsillagot az Esti Kornél, majd a Blahalouisiana követte a két nagyszínpadon. Ekkorra már beesteledett, ám a hőség nem igazán csökkent, a közönség szettjeiben sem volt meglepő a bikini, amit Schoblocher Barbara, a zenekar énekesnője is preferált. A Blaha olyan hangorkánt élhetett át a koncert közben, ami példátlan a banda lassan tízesztendős orfűi történelmében. Ehhez persze hozzájárult Barbi kánikulára optimalizált fellépőszettje is, de az egész csapat nagyon elemében volt és rendkívül élvezte a koncertet kedvenc fesztiváljukon.

Kilenc után nem sokkal egy igazi kuriózum következett. A HS7 csak pár koncert erejéig állt össze, ebből az elsőt Orfűn adták, ahol meg is telt a nagyszínpad előtti terület. A közönség egy emberként énekelte Szűcs Krisztiánnal az ikonikus slágereket - Nem elég, Sajnálom, Krézi srác, - melyeket mindenki ismer, ám az elmúlt pár évben nem találkozhatott a bandával.

A szomszéd színpadon a Vad Fruttik nyomott elementáris erejű bulit, Likó Marci és csapata hatalmas hangulatot varázsolt a forró nyári estébe, majd a 30y újrakezdő koncertje következett. Mint ismert, Beck Zoli a tavaly nyári fellépések után érezte magán a kiégés tüneteit, így féléves szünetet tartott a banda és a Fishingen indították újra a koncertezést, melyre természetesen sokan tartottak velük. Akinek pedig még éjjel egy óra után is maradt energiája, nem csalódhatott Péterfy Boriban, aki már az első dalnál lejött a közönséghez és folyamatosan tartotta is a szoros kapcsolatot. Sokan tarthatták a karjukon és a mindig energiabomba Bori gondoskodott is arról, hogy senki ne legyen álmos a késői időpont ellenére sem.
Nem akármilyen volt tehát az első nap - és még három hátra volt...

A hírhez tartozó képgaléria

Új hozzászólás