Azt a jóléti úristenedet - Zenei hírek itthonról

2011.09.24. - 12:30 | vaskarika.hu

Azt a jóléti úristenedet - Zenei hírek itthonról

Yonderboi, Pluto, Kardos-Horváth János, Kézi Chopin, Romano Drom - (ingyen) letölthető albumok, új klipek és dalok, avagy ízelítő az "aranyos szegelet" zenei felhozatalából.

HIRDETÉS

KISFOGYASZTÓK - Kardos-Horváth János energiatakarékos dalai

A „rock-zenész", az egykori Kaukázus-szólista (KHJ) ismét újított.
Kardos-Horváth János talán csak egyszerűen megcsömörlött (még jobban?) a fogyasztói társadalomtól. Tán mindössze megunta a mindennapi pazarlást. Minden esetre úgy döntött, hogy ezen túl még komolyabban veszi a környezetvédelmet és a takarékoskodást.

Megírta hát a MENTES VÍZ-et, a KIÉ A FÖLD-et és az ENERGIAPERSELY-t, aztán feltette a netre.

A MENTES VÍZ groteszk szövegével a fogyasztói társadalmat fricskázza („... azt a szénsavmentes vizedet... azt a fröccsöntős spanyol epredet ... azt a jóléti úristenedet...").

A KIÉ A FÖLD otthonunkról, a Földről mesél, arról, hogy meg tudjuk-e menteni a bolygót, ahol élünk („... vagy mindenki túléli, vagy senki...").

Az ENEGIAPERSELY az embereket megváltoztatni akaró kedves kis gyerekfiú történetével ismerteti meg a hallgatót.

MÁR LETÖLTHETŐ a mindhárom dal: a MENTES VÍZ, a KIÉ A FÖLD és az ENERGIAPERSELY!

Kardos-Horváth János eredetileg a 6-14 éves korosztályt célozta meg dalaival, zenéje mégis minden generáció számára élvezhető. Ahogy a szerző és előadó maga fogalmazott: „ezek a számok a kisfogyasztóknak készültek, és róluk is szólnak".

Romano Drom: Szabadon élhetek

12 év nemzetközi és hazai zenélés után itt az első magyar nyelvű Romano Drom sláger! A zenekar gyökereit megőrizve és hagyományait ápolva mindig képes volt a megújulásra, az oláh cigány dallamokat kortárs zenei élménnyé varázsolva szólaltatta meg. Az együttes - Kovács Antal által szerzett - egyedi fúziós zenéjében a több száz éves zenei kultúrát a katalán rumba, arab, balkáni és popzenei ritmusokkal, valamint olyan zenei megoldásokkal vegyíti, melyekben a hagyományoktól eltérően dobok és egyéb hangszerek izgalmas összhangja egészítik ki a tradicionális hangzást.

Az együttes előkészület alatt álló hatodik stúdióalbumának anyagából ízelítőként hallható a Szabadon élhetek című dal. A zenét és szöveget Kovács Antal írta, a szövegek átfésülésében Víg Mihály (Balaton együttes), a hangszerelésben pedig Knapik Tamás (Fiesta) segített. A dal a közelgő nagylemezre két változatban is felkerül: oláhcigány nyelven, és az eredeti szöveget nem értő közönség kedvéért magyarul is. Ez a cigányzenében merőben új és előremutató ötlet betekintést enged a Romano Drom őszinte szövegvilágába. A lemez elkészültéig még várni kell néhány hónapot, de addig is jó hír, hogy szeptembertől a Hangvető kiadó gondozásában újra a boltok polcain találjuk a Romano Drom 2007-ben megjelent Po Cheri Című albumát

A Romano Drom legközelebbi hazai koncertjére szeptember 30-án, a budapesti Gödör Klubban kerül sor.

A Szabadon élhetek című dalhoz hamarosan videoklip is készül.

A zenekar honlapcíme: www.romanodrom.com

Már kapható Yonderboi új albuma  

Egy igazi inyencség jelenik meg a CLS Music gondozásában szeptember 23-án, mégpedig Yonderboi harmadik albuma a Passive Control. Aki ismeri őt, annak nem kell többet mondani a lemezről, a lényeg, hogy hozza a tőle elvárt magas színvonalat és egyedi hangulatot! A zenewebshop.hu oldalon a letöltést szeptember 26-tól aktiválják.

Szeptember 30-ig ingyen letölthető a Pluto új albuma

Nemes András dalszerző-gitáros-énekes, a Pluto agytrösztje, a teljes Pluto-albumot (Nevem Senki) ingyenesen letölthetővé tette a szeptember 23-i lemezbemutató koncert előtti és utáni hét idejére - és ez főleg annak tükrében nagylelkű gesztus, hogy a 2011-es év egyik legjobb magyar lemezéről van szó, melyen a Bérczesivel közösen írt Hóember című klipdal és A Nagy Szívbűvölő Péterfi Borival rádiós slágerré lett verziója is szerepel.

A Pluto-album most egy héten át itt a Recorderen is letölthető. 

Letölthető a Kézi Chopin "Sokáig éljen a kommersz" című albuma

"A Kézi-Chopin a nyolcvanas és kilencvenes évek magyar underground versenyistállójának az egyik legjobb zenekara volt. Igaz, hogy rock and roll, glam és underground paneljeiből dolgoztak, de mindig meg tudták emelni e motívumokat, azaz a saját képükre és hasonlatosságukra dolgozták át a rock toposzait, így aztán a Kézi-Chopin egy semmire nem emlékeztető zenés kozmoszt teremtett, nem is értjük, hogy miért nem lettek akkora sztárok, mint mondjuk a Kispál és a Borz. Ugyanis Legát szövegei is elgondolkodtatók, van annyi lírai muníciójuk, mint Lovasi popverseinek, és a Kézi-Chopin zenéje kimondottan slágeres. A magyar popkultúra egyik talánya az, hogy miért nem futotta be a zenekar azt az ívet, ami kijárt volna neki."

Az album MP3-ban és FLAC formátumban innét letölthető

Új hozzászólás