Évadzáró kiállítás a Weöres Sándor Színházban - ismertették az új évad bérletes előadásait
2009.05.08. - 13:00 | Egyed Betti - Fotók: Bonyhádi Zoltán
Május 6-án a Weöres Sándor Színház első évadjának fotóiból nyílt kiállítás a színház aulájában. A képek Gombás Mónika, Mészáros Zsolt és Nagy Ákos Balázs optikáján keresztül elevenítik fel az egyes darabok legemlékezetesebb jeleneteit.
Jordán Tamás örömét osztotta meg a nagyérdeművel rövid köszöntőjében. Elmondta, sikeres évadot zár a színház, melynek ékes bizonyítéka, hogy körülbelül 6500-an látták az Dömötör Tamás által rendezett 9700 című nyitódarabot. A paravánok között elhaladva a színházigazgató is emlékezett: felelevenítette a szakmailag különleges, nézőket megosztó Szerelmes Balázst, a fiatal tehetségeket megmozgató, a jövőben további újításokkal megspékelt Lüzisztratét, és a klasszikus, hagyományosabb vonalat képviselő Cseresznyéskertet is.
A bérleten kívüli előadásokból, produkciókból is kaptunk ízelítőt a bemutatott képek és plakátok alapján. A sikeres Thea-tér programsorozat nemcsak olyan vidám esteknek adott otthont, mint például Kapócs Zsóka és Kamarás Iván Bonnie és Clyde-ja, vagy a Cabaret A'la Carte, de civil közösségeket, alapítványokat is vendégül látott: elég csak a Szombathelyi Kötélugró Klubot, Piroch Gábort, vagy épp Feldmár András előadását említeni.
A Weöres Sándor Színházzal kapcsolatos összes írásunk ide kattintva olvasható!
A kiállított képeknek köszönhetően visszacsöppenhetünk a bemutatott előadások világába, feleleveníthetjük, vagy épp más szemszögből újraélhetjük azokat. Ha a következő évad is hasonlóra sikerül, Szombathelynek valóban virágzó színházi élete lehet. Addig is ízelítőül álljon itt a 2009/2010-es évad kínálata:
Vajda-Valló-Fábri: Anconai szerelmesek - zenés komédia két részben
Rendező: Béres Attila
Adria-parti kisváros terecskéje a hely, ahol megesik, aminek kell. Egy panzió és egy cafeteria alkotja az életút és a pályaválasztási kilátás horizontját. E helyütt él egy eladósorba került leánygyermekét egyedül nevelő, ám a szerelem örömeit igen kedvelő atya könnyűvérű szobalányával, a szomszédjában egy magányos panziósnővel és a közepesnél valamivel gyérebb vendéglátóipari szenvedéllyel megáldott kávézótulajjal. És akkor még nem is beszéltünk az idevetődő, halmozottan hátrányos helyzetű milliomosról, aki élete nagy szerelmének elvesztését próbálja egyre masszívabb alkoholadagokba fojtani. És egy szalámis szendvicsekkel megrakott debreceni honleány, aki születendő gyermekének olasz nemző-apját próbálja fellelni a kies kisvárosban. Mindez a hatvanas-hetvenes évek legendás olasz életérzésével, a tegnap nagy olasz slágereivel. Dallamaik nosztalgiát, egyszersmind jókedvet, derűt ébresztenek. Komédiánk elröpít egy letűnt világba, oda, ahol a nő szelíd és karcsú, a férfi pedig erős és bátor, ahol télen hideg van és nyáron meleg, ahol a tavasz zöld, az ősz meg sárga, a boszorkány gonosz, a tündér jó. Mesénk a "boldog békeidők"-ben játszódik, mondjuk 1970-ben, "Olasz"-ban, az Adria partján, a szép Ancona főterén.
Molnár Ferenc: Liliom - dráma
Rendező: Valló Péter
1908-ban jelenik meg Molnár Ferenc Muzsika című novelláskötete, melyben a vásári kikiáltó és egy kis cselédlány szerelméről írt története olvasható, a címe Az altató mese. Ez lesz a Liliom alapötlete. Molnár Ferenc hatalmas színműírói életművének ez a talán egyik leghíresebb, legsikeresebb drámája tehát, a melegszívű hintáslegény és az egyszerű, de a hintáslegénybe egy életre szerelmes cselédlány megható, szentimentális története. Életkép a Liget elesett, mégis - minden "rosszaságuk" ellenére - tiszta szívű alakjairól. A bemutatón megbukik a darab, de két évvel később, a bécsi premier után - ahol viszont tombolt a közönség - kezdi meg máig tartó világkarrierjét. Puccini operát, Gershwin musicalt szeretett volna írni a Liliomból; ekkor még Molnár nem állt kötélnek, féltette a darabot; de később hozzájárult a Carousel, azaz Körhinta zenés darab átiratához.
Michael Frayn: Még egyszer hátulról - vígjáték
rendező: Jordán Tamás
A darab egy hisztérikus, de jóindulatú társulatot mutat be, amely a végletekig stresszelt rendező irányítása alatt egy olcsó vígjáték, az Ádámkosztüm bemutatójára készül. Michael Frayn műve egy kaotikus rendelkező próbától az utolsó, borzalmas bukással járó előadásig követi a színészeket; ezalatt az idő alatt ajtók csapódnak, románcok szövődnek, replikákat vétenek el, szívek törnek össze, makrélát lopnak - egyszóval, teljes a zűrzavar.
A Még egyszer hátulról című vígjátékot 1982-ben Olivier Díjjal jutalmazták a Legjobb vígjáték kategóriában, 1984-ben pedig az Év legjobb darabjának járó Tony Díjra és Drama Desk díjra jelölték.
George Orwell: Állatfarm - tündérmese (Kamaraterem)
Rendező: Dömötör Tamás
A hatalom azt a képességet vagy erőt jelenti, amely alapján valaki vagy valami akaratát vagy szándékát másra, másokra rá tudja testálni. Ez a hatalom különösen akkor mutatkozik meg, amikor valakinek nincs szándékában a másik akaratát elfogadni, tudomásul venni, vagy magáévá tenni, esetleg még ezzel az akarattal szembefordul, annak ellenáll, ennek ellenére az ő ellenében ható akarat érvényesítését nem tudja megakadályozni.
BÉRLETÁRAK 2009/2010
A bérlet négy előadást tartalmaz!
PREMIER BÉRLET a bemutató előadásokra: 8.000 Ft
BÉRLET a kedd esti, szerda esti, szombat délutáni előadásokra: 6.500 Ft
BÉRLET a csütörtök esti, péntek esti, szombat esti előadásokra: 7.000 Ft
Bérletárusítás Szombathelyen
Weöres Sándor Színház Jegyiroda
9700 Szombathely, Király u. 11.
Tel: 94/318-738
E-mail:
Nyitva: hétköznapokon 10.00-18.00
Üdülési csekk, Sodexho kultúra utalvány, ACCOR Ticket Culture, ACCOR Ticket Top Premium elfogadóhely!
Minden Kedves Nézőnk, aki idei évadunk bérletét jegyirodánkban bemutatja, 2009. május 31-ig 10 százalékkal olcsóbban válthatja meg bérletét a jövő évad előadásaira.
Új bérleteseink részére 5 százalék kedvezményt biztosítunk, amennyiben 2009. május 31-ig vásárolnak bérletet.
Új hozzászólás
Korábbi hozzászólások