Szent Márton-napi Díjátadó Gála 2010

Képgaléria megtekintése2010.11.14. - 16:30 | Büki László 'Harlequin'

Szent Márton-napi Díjátadó Gála 2010

November 13-án, szombat este a Bartók Teremben adták át a legnagyobb városi kitüntetéseket. A gálán közreműködött a Savaria Szimfonikus Zenekar, Szalóki Ági énekes, a Mirage Salon Quartett, Orosz Zoltán harmonikaművész és Horváth Kornél ütőhangszerek valamint Szabó Tibor színművész.

HIRDETÉS

Szent Márton ünnepén Szombathely városa a figyelem középpontjába állítja azok munkásságát, akik életük során sokat tettek, maradandót alkottak városukért. A régi hagyományt követve a város gálaműsor keretében adta át legmagasabb kitüntetéseit.

Gotthard Jenő-díj

Gothard Jenő-díj" adományozható annak a személynek, aki a gazdaságkutatás, környezetvédelem, valamint a műszaki fejlesztés területén kiemelkedő szakmai munkát végzett. A díjat évente egy személy kaphatja.

A Gothard díjat 2010-ben DR. JÓZSA MIKLÓSNÉ vehette át.

Dr. Józsa Miklósné  Budapesten született. 1967-ben a Kertészeti és Szőlészeti Főiskola Kertépítészeti Szakán, okleveles kertészmérnök diplomát szerzett. Pályafutását a Vas Megyei Tanács Tervező Irodájánál kezdte. 1967-1992 között önálló és vezető tervezőként dolgozott. Főbb szakterületei a kert és településtervezés voltak.

1992 novemberétől szakterületén önálló magánvállalkozó, emellett pedig a Hermann Ottó Kertészeti Szakközépiskolában kerttervező technikus szakon kerttervezést oktatott, mint óraadó. Településrendezési terveket készített Vas, Zala és Győr-Moson-Sopron megyében.

Fontosabb szombathelyi tervezői munkái:

A Szent Márton temető - kegyeleti park , a Nyugdíjasok és Látásfogyatékosok Otthonának kertfelújítás programja és kiviteli terve,  valamint részt vett a Vasi Múzeumfalu létrehozásának első ütemében.

Tervezőként és építőként közreműködött a Nemzetközi Dísznövény Kiállítás megvalósításában. Rendszeresen részt vesz a Nyugat-dunántúli Díszfaiskolások Egyesületének éves szakmai rendezvényein és a kertépítők szakmai konferenciáin. dr. Józsa Miklósné hozzájárult Szombathely több évtizedes díszfaiskolai múltjának megőrzéséhez, hírnevének öregbítéséhez, s a települési környezet minőségének emeléséhez.

Ifjúságért-díj  

Az Ifjúságért-díj annak a személynek adományozható, aki kiemelkedő munkájával segítette a város ifjúságnevelési, ifjúság- védelmi feladatainak ellátását. A díjat évente egy személy kaphatja.

Az  Ifjúságért-díjat 2010-ben JOÓS TAMÁS vehette át.

Joós Tamás Lentiben született. Szülővárosában érettségizett, majd a szombathelyi Tanárképző Főiskola népművelő-magyar szakán szerzett diplomát. 2000-ben művelődési és felnőttképzési menedzser lett a Pécsi Tudományegyetemen. 

Friss diplomásként a kőszegi Jurisics Vár Művelődési Központban kezdett dolgozni. 1987-ben a Megyei Művelődési és Ifjúsági Központ Üdülőhelyi Klubját vezette Bük-fürdőn, ezután a szentgotthárdi Művelődés Háza és Színház vezetői teendőit látta el.

1994-ben Szombathelyen az Oladi Művelődési Központ vezetésére kapott megbízást. Az itt végzett 11 éves munkája során az OMK az ifjúság körében népszerű kulturális intézménnyé vált.

A fiatalok tényleges kulturális-közösségi, szórakozási igényeire alapozva, munkatársai kvalitásait jól kihasználva, új tartalmi elemeket, új színtereket vittek az intézmény életébe.

Az új struktúra egy többfunkciós ifjúsági centrum, melynek legismertebb rendezvényei az ifjúsági korosztálynak szóló programok: Streetball by Night Kosárlabda Tornák, Esélykiegyenlítő Könnyűzenei Fesztiválok, Extrém Sport Találkozók.

2005-től a Megyei Művelődési és Ifjúsági Központ vezetésére kapott megbízást, melynek arculatát eddigi közművelődési tapasztalatait felhasználva alakította át.

Az MMIK LOGO Ifjúsági Szolgálata által ifjúsági közösségi hálózatot építettek ki, tartanak fenn és újítanak meg. A fiatal szakemberekből álló intézményegység, és annak munkatársai megyei módszertani központként is számos elismerést kaptak.

Brenner-díj  

Brenner-díj adományozható annak a személynek, aki a gazdaság és a városüzemeltetés területén kiemelkedő szakmai munkát végzett.

A díjat 2010-ben GERENCSÉR ERNŐNÉ kapta.

Gerencsér Ernőné a Polgármesteri Hivatal Jogi és Képviselői Osztály Aljegyző Irodájának cégfelügyeleti ügyintézője.

Képesített könyvelő, vállalati tervező. 1970-ben szerzett középiskolai érettségi bizonyítványt. Közel 20 évig a versenyszférában dolgozott.

1993-ban került a közigazgatásba, előbb a Polgármesteri Hivatal Pénzügyi Osztályára pénzügyi előadónak, majd a Hivatal Vagyongazdálkodási Osztályára cégfelügyeleti ügyintézőnek.

Munkája mellett folyamatosan képezte magát, mérlegképes könyvelői szakképesítést szerzett, 1991 óta pedig adótanácsadói szakvizsgával rendelkezik. 

A mindig precíz és pontos kolléganő nagy tiszteletet és elismerést vívott ki az önkormányzati tulajdonú gazdasági társaságok ügyvezetői és gazdasági vezetői körében.

A szakmai szabályoknak megfelelő és azokat következetesen számon kérő munkájára mindig és minden körülmények között számítani lehetett. Humánus hozzáállása pedig oldotta a hivatali és a pénzügyi bürokrácia merevségét. Mind a Polgármesteri Hivatal, mind pedig a cégek bizalommal fordulhattak hozzá, munkaköri kötelességén túl is segítette munkájukat. Tapasztalatait, tudását a fiatal kollégákkal mindenkor megosztotta,örömmel segített.

Ha, egy mondattal próbáljuk összefoglalni képességeit és habitusát, azt mondhatjuk: a bonyolult dolgokat azonnal megoldja, a lehetetlenre egy kicsit várni kell.

Szombathely Közbiztonságáért-díj 

A Szombathely Közbiztonságáért-díj adományozható a város működési területén lévő rendvédelmi szerv azon hivatásos állományú dolgozójának, köztisztviselőjének és közalkalmazottjának, illetve a polgárőrség azon tagjának, aki a közrend, a közbiztonság védelme és megszilárdítása, valamint a megelőzés területén tartósan kiemelkedő szakmai munkát végzett.

2010-ben a Szombathely Közbiztonságáért-díjat Varsányi Péter kapja

Varsányi Péter 2006. október 1 - től a szombathelyi Közterület-felügyelet igazgatója. Az általa irányított szervezet strukturális átalakításával, és egy új típusú polgárbarát szemlélet kialakításával olyan eredményeket ért el a város köztisztaságának, közrendjének, közbiztonságának megszilárdításában, amely példaértékű lehet más megyei jogú városok számára is.

Első intézkedései között új alapokra helyezte a Vas Megyei Rendőr-főkapitányság, a Vám és Pénzügyőrség, és a Közterület-felügyelet között korábban megkötött együttműködési megállapodásokat, és ezzel egyidejűleg átalakította az intézmény szervezeti struktúráját.

Bevezette az eltérő munkarendben történő szolgálatellátást. Folyamatosan biztosította a város frekventált területein a posztos szolgálatot.

Az új szemlélet mentén végrehajtott közös járőrszolgálatok és a nagyszabású közös közterületi akciók nagymértékben hozzájárultak Szombathely Város közterületi rendjének és közbiztonságának, a szombathelyi polgárok komfortérzetének javításához, melyek preventív hatása elsősorban a bűnmegelőzés és a közterületi szabálysértések megelőzése érdekében nem vitatható.

Magas színvonalon végzett szakmai és vezetői tevékenységét a társ rendészeti szervek vezetői korábban már többször elismerték. Három alkalommal részesült miniszteri elismerésben, és tulajdonosa a Magyar Köztársasági Érdemrend Lovagkeresztje állami kitüntetésnek.

Horváth Boldizsár-díj 

A Horváth Boldizsár-díj annak a Polgármesteri Hivatalnál közszolgálati jogviszonyban álló személynek adományozható, aki a közigazgatás területén a város érdekében, illetve a város polgárainak szolgálatában tartósan kiemelkedő és példamutató szakmai munkát végzett és ezzel közmegbecsülést szerzett. A díj két fokozatban adományozható.

A Horváth Boldizsár díj I. fokozatát kapta: Nagyné Dr. Gats Andrea

Nagyné Dr. Gats Andrea a Polgármesteri Hivatal Jogi és Képviselői Osztály Jegyzői irodájának vezetője.

Diplomáját a Pécsi Állam- és Jogtudományi Egyetemen 1987-ben szerezte meg. Az  Adó- és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatalnál kezdett dolgozni, 1990-ben jogi szakvizsgát tett. 1998-tól  a Városháza Jogi és Képviselői Osztályán dolgozik, először jogtanácsosi munkakörben, majd  később csoportvezetőként. 2003 decembere óta irodavezetőként  irányítja a Jogi - majd a hivatal átszervezetés után  - a   Jegyzői Iroda munkáját. 2009. december elsejétől  a szakmai tanácsadói cím birtokosa. 

Mindennapos tevékenysége közé tartozik az önkormányzat illetve a Polgármesteri Hivatal által megkötött szerződések jogi kontrollja, a közgyűlési előterjesztések törvényességi felülvizsgálata, a hivatali belső utasítások, szabályzatok készítése, kontrollálása.
Alapos, pontos és körültekintő munkavégzésével komoly segítséget nyújt a hivatal vezetői és munkatársai számára.  A nem mindig könnyű, néha feszültségekkel is járó helyzeteket humora és kedvessége oldja. 

Ritka kincsnek számít az olyan dolgozó, aki azonnal tudja a megoldásokat a legnehezebb problémákra. Márpedig Nagyné dr. Gats  Andrea munkaköre olyan,  hogy épp ezen ritka képességekre van szükség,  a Közgyűlések, a belső hivatali egyeztetések, a tárgyalások  pergő ritmusában. Ő pedig mindezek birtokában vívta ki vezetői és munkatársai tiszteletét, megbecsülését.

Szintén a Horváth Boldizsár díj I. fokozatát kapta Szakács Eszter

Szakács Eszter a Polgármesteri Hivatal Közgazdasági Osztály Költségvetési Irodájának vezetője.

A Zalaegerszegi Pénzügyi és Számviteli Főiskolán közgazdász diplomát szerzett 1994-ben, ezt követően került a Polgármesteri Hivatal Pénzügyi Osztályára közgazdasági ügyintézőként.  Miután szakmai gyakorlatát a Hivatalban töltötte és diplomamunkáját is itt írta, beilleszkedése igazán zökkenőmentes volt. Feladatait gyorsan, pontosan, a jogszabályoknak megfelelően oldotta meg. Kiemelkedő szakmai munkája elismeréseként 2001-től irodavezetői megbízást kapott. Munkája mellett okleveles könyvvizsgálói szakképesítést szerzett, adószakértő. 2009. december elsejétől szakmai tanácsadói címet kapott.  Az általa irányított iroda munkája szervezett, feladatukat határidőre, pontosan hajtják végre. Az a pénzügyi szakember, aki számok mögött mindig látja a konkrét ügyet és az azt képviselő embert is.

A Horváth Boldizsár díj II. fokozatát kapta CZINK ZSUZSANNA

Czink Zsuzsanna a Polgármesteri Hivatal Jogi és Képviselői Osztály Aljegyzői Irodájának ügykezelője. Érettségi után, 1975-ben kezdett dolgozni a Lakástextil Vállalatnál adminisztrátorként  illetve titkárnőként. Közben elvégezte a Gép és Gyorsíró Iskolát valamint a Titkárnő Továbbképző Stúdiót.

1993 óta  dolgozik a Polgármesteri Hivatalban, előbb a Vagyongazdálkodási Osztályon, jelenleg pedig Szombathely Város aljegyzője mellett látja el a titkárnői teendőket.

Sokrétű feladatai közé tartozik többek között a Pénzügyi és Gazdasági Bizottság üléseinek előkészítése és jegyzőkönyvezése. E munkát a Polgármesteri Hivatalba történő kinevezésétől,  1993-tól -  már kimondani is sok - 17 éve  látja el, mondhatjuk úgy is, hogy a Bizottság állandó tagjaként. 

Nem könnyű a dolga, hiszen a gazdasági és pénzügyi szakemberek mellett, a Jogi és Képviselői Osztály munkatársaként jogászokkal dolgozik együtt. Valamennyi területet kiismerve, magabiztosan eligazodik, sőt sok esetben be is fejezi a jogászok által elkezdett mondatokat.

Munkájára szorgalom, precizitás, rend és fegyelem jellemző, melyet nemcsak önmagától, de kollégáitól is elvár.  Hivatástudata, határozottsága, energikussága és példaértékű munkabírása a bizottsági elnökök, a bizottságok tagjainak valamint  közvetlen munkatársainak  elismerését is kivívták.  

Már mindenki tudja, ha lehetetlen dologgal találja magát szemben csak Czink Zsuzsihoz kell fordulnia és biztos a megoldás.

Ugyancsak a Horváth Boldizsár díj II. fokozatát kapta HORVÁTH TAMÁSNÉ

Horváth Tamásné  Szombathely Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatala Igazgatási Osztálya kereskedelmi ügyintézője.

Feladatához tartozik az üzletek működési engedélyezésével kapcsolatos jegyzői feladatok ellátása, magánszálláshelyek nyilvántartása, és az egyéb, munkaköréhez tartozó nyilvántartások vezetése. 

A Közigazgatási Szakközépiskolában szerzett érettségit követően másfél évig az Állami Biztosítónál dolgozott, majd 1974. május 1-én a Hivatal jogelődjéhez a Városi Tanácshoz került a Terv- és Munkaügyi Osztályára ügyviteli alkalmazottként. 1982-től a Szervezési és Jogi Osztály ügyviteli alkalmazottja, majd 1991-től előadói munkakörbe került a Hivatal Szervezési és Jogi Osztályának ügyfélszolgálati irodájába, majd az Igazgatási Osztály vállalkozási csoportjához ügyintézőnek.  Hosszú pályafutása alatt munkáját nagy szakértelemmel, odafigyeléssel és példamutatóan végezte.  A közszolgálati jogviszonyából adódó képzéseken, továbbképzéseken részt vett, a munkájához szükséges vizsgákat megszerezte, és mindent megtett azért, hogy munkáját mindig a jogszabályoknak megfelelően, az ügyfelek megelégedésére, pontosan végezze.

Szintén a Horváth Boldizsár díj II. fokozatát kapta PÉK MÁRIA

Pék Mária a Polgármesteri Hivatal Egészségügyi, Szociális és Családvédelmi Osztály Lakásiroda ügykezelője. 1980-ban érettségizett munka mellett a Közgazdasági Szakközépiskola igazgatás-ügyviteli ágazatán. Közigazgatási pályafutását 1979-ben kezdte a Városi Tanács VB. Igazgatási Osztályán, majd a Központi iktató ügykezelője lett. 1989-ben került a Lakásirodához, ahol jelenleg is dolgozik. Mindig igyekezett tudása legjavát adni, számítógépkezelői szakképesítést szerzett, ügykezelői alapvizsgát tett. Munkáját odafigyeléssel, és példamutatóan végzi.

 

Közszolgálatért Életmű-díj 

A Közszolgálatért Életmű-díj adományozható annak a közszolgálatban dolgozó, elsősorban Szombathely Megyei Jogú Város Önkormányzata Polgármesteri Hivatalánál, illetve az Önkormányzat által fenntartott intézményeknél közszolgálati jogviszonyban álló személynek, aki a közigazgatás területén a város érdekében, illetve a város polgárainak szolgálatában hosszabb időn át - de legalább 25 éven keresztül - kiemelkedő és példamutató szakmai munkát végzett és ezzel közmegbecsülést szerzett.

A díj egyik kitüntetettje 2010-ben Ávár János

Ávár János a Polgármesteri Hivatal Tisztségviselői Osztályának volt vezetője.

1972-ben érettségizett, közigazgatási pályafutását a lukácsházi Községi Tanácson gyakornokként kezdte. 1978-tól a Vas Megyei Tanács Járási Hivatalánál dolgozott, 7 évig volt Ják VB-Titkára. Ez idő alatt közreműködésével formálódott a szakigazgatási apparátus, és sikerült kialakítani az intézmények működtetését segítő szervezeteket.  A munka mellett 1981-ben diplomát szerzett az Államigazgatási Főiskolán. 1984-től a Vas Megyei Tanács Szervezési és Jogi Osztályán főelőadóként folytatta munkáját. Szombathely Város jogelődjéhez 1989 decemberében került, a Lakás- és Helyiséggazdálkodási Osztályon dolgozott. Részt vett az 1990. évi országgyűlési és helyhatósági választások előkészítésében, később a polgármester mellett látott el titkári feladatokat. 1992 decemberétől a Polgármesteri Iroda vezetője volt.  1999 és 2002 között területfejlesztési referensként végezte munkáját a Vas Megyei Területfejlesztési Tanács mellett. Tevékenysége nagyban hozzájárult, hogy a város a területfejlesztési célelőirányzatokból, és a céljellegű decentralizált előirányzatból több tíz millió forint támogatást kapjon.

2002 novemberétől  a Polgármesteri Iroda, majd a Tisztségviselői Osztály vezetője volt, a Prémium Évek Programba történő belépéséig.

Megkapta Vas Megyei Közgyűlésének az Önkormányzat Szolgálatáért Kitüntető Oklevelét és Emlékplakettjét. 2009 december 1-én munkája elismeréseként szakmai főtanácsadói címet kapott.

A Közszolgálatért Életmű-díj másik kitüntetettje Dr. Kovács Éva

Dr. Kovács Éva a Polgármesteri Hivatal Adóosztályának volt vezetője. A Miskolci Közgazdasági Szakközépiskolában szerzett érettségit követően 1972-ben a Miskolci Nehézipari Egyetemen kezdett el dolgozni. Kezdetben adminisztrátor, majd 1980-tól az Állam- és Jogtudományi Kar Dékáni Hivatal Vezetője volt. A Pécsi Janus Pannonius Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kara levelező tagozatán 1983-ban szerzett diplomát. 1984. decemberétől a Miskolci Városi Bíróságra került áthelyezéssel. Jogi szakvizsgát bírói szakon 1985-ben kitűnő eredménnyel tett.

1988-ban került Szombathely Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatalának jogelődjéhez, a Szervezési és Jogi Osztályra, jogtanácsos beosztásba. 1990től dolgozott az  adóügyi területen, először csoportvezetőként, majd adóiroda vezetőként, azt követően osztályvezetőként.

Feladatát nagy szakmai hozzáértéssel, elhivatottsággal végezte. Az Ő irányításával történt meg Szombathelyen a helyi adók rendszerének bevezetése, az adónyilvántartás beszedés szervezetének kialakítása. Mindig elismerték magas szakmai felkészültségét és a helyi adóztatás semlegességét, valamint azt, hogy az általa vezetett szervezeti egység munkája színvonalas, szervezettsége magas fokú. Tevékenysége elismeréseként a munkáltatói jogkör gyakorlója szakmai főtanácsadói címet adományozott részére.   

Szombathely Sportjáért Életmű-díj 

"Szombathely Sportjáért Életmű-díj" adományozható annak a személynek, aki hosszabb időn keresztül - de legalább 25 éven át - a testnevelés és a sport területén kiemelkedő tevékenységet végzett és munkájával közmegbecsülést szerzett. A díjat évente egy személy kaphatja.

A díjat 2010-ben ANTALOVITS FERENC kapta

Antalovits Ferenc 1953-ban született Csepregen.

Versenyzői pályafutását - amely során 4 világbajnoki bronzérmet, 2 Európa bajnoki bronzérmet, 2 magyar bajnoki címet 1981-ben fejezte be. Ezt követően kezdte el felsőfokú pedagógiai tanulmányait Szombathelyen a Tanárképző Főiskolán, ahol előbb tanítói, majd történelem - testnevelés szakos tanári diplomát szerzett. Emellett a középfokú edzői tanfolyamot is elvégezte.

1986-ban kezdett edzősködni  a Haladás VSE-ben, ahol a szamárlétrát végigjárva 1992-től vezetőedzőként tevékenykedik. Tanítványai (Márkus Erzsébet, Dankó Ilona, Krutzler Eszter, Ajkay Anikó, Koós Veronika, Szalay Tímea és Vincze Szabolcs) különböző világversenyeken - az olimpiai aranyérmet leszámítva - minden lehetséges érmet begyűjtöttek, összesen 86 medált szereztek. Legnagyobb sikere Márkus Erzsébet 2000-ben Sydneyben elért olimpiai ezüstérme.

Munkájában mindig nagy hangsúlyt fektetett az utánpótlás-nevelésre, ezt bizonyítják tanítványai korosztályos világversenyeken elért eredményei és az a tény, hogy hosszú évek óta mindig klubjuk nyeri az országos utánpótlás pontversenyeket. Nyolc versenyzője jelenleg is a Héraklész-program tagja.

Szociális Munkáért Életmű-díj

"Szociális Munkáért Életmű-díj" adományozható annak a szociális területen tevékenykedő személynek, aki hosszabb időn át - de legalább 25 éven keresztül - kiemelkedő szakmai munkájával a város polgárainak körében közmegbecsülést szerzett. A díjat évente egy személy kaphatja.

A díjat 2010-ben Szabó Jenőné kapta

Szabó Jenőné Perenyében született. Iskoláit Szombathelyen végezte. Pályafutását az egészségügyben kezdte és többirányú képesítést, gyakorlatot szerzett, amit a szociális területen, az egykori Vas Megyei Egészségügyi Gyermekotthonban hasznosított először középvezetői beosztásban, majd 1996-tól az intézmény igazgatójaként.

2004. április 1-től vezeti a Johanneum Evangélikus Diakóniai Központot.

Az intézmény profilváltásában és szakmai programjának kidolgozásában elévülhetetlen érdemeket szerzett. Mind a fogyatékos, mind az idősellátásban országos szaktekintélynek számít. Immáron tíz éve tereptanárként segíti a szociális szakmát tanuló diákokat és főiskolai hallgatókat. A megváltozott körülményekhez is kiválóan alkalmazkodott, és az intézmény egyházi jellegének fokozatos kialakításban aktívan részt vett.

Lelkiismeretes munkatárs, aki a minőségi szolgáltatás nyújtását tartja szem előtt, ehhez elengedhetetlen az általa kialakított pontos munkarend, a precíz adminisztráció. Innovatív vezető, aki készen áll az új ismeretek és metodikák elsajátítására.

Pro Sanitate Savariae Életmű-díj 

"Pro Sanitate Savariae" Életmű-díj adományozható annak az egészségügyi dolgozónak, aki hosszabb időn át - de legalább 25 éven keresztül - kiemelkedő gyógyító, megelőző munkájával és életével a város polgárai, valamint az egészségügyben dolgozók körében közmegbecsülést szerzett.

A díjat 2010-ben DR. BOKOR NÁNDOR kapta

Dr. Bokor Nándor 1961-től, azaz az orvostudományi egyetem befejezésétől dolgozik a Markusovszky Kórház belgyógyászati osztályán. 1999. június 30-i nyugdíjba vonulása után is a kórház dolgozója maradt és a Gasztroenterológiai és Belgyógyászati Osztály megbízott osztályvezető főorvosaként is dolgozott.

Kezdetben segédorvosi, alorvosi, adjunktusi, 1977-től kórházi főorvosi beosztásban tevékenykedett. 1965-ben fertőző betegségekből, 1968-ban belgyógyászatból szerzett szakképesítést.

A mindenkori munkáját példamutató lelkiismeretességgel és magas orvosi hivatástudattal végzi. 1972-ben - osztályos munkáján túl - a kórház Endoscopos Laboratóriumát szervezte meg és végezte annak munkáját. Tevékenységét kiterjesztette az újabb vizsgálati módszerekre.

Szakmai tevékenységéről számos közleménye, tudományos munkája jelent meg különböző szakfolyóiratokban, és előadása hangzott el a kórházon kívüli fórumokon. 1963 óta tanít belgyógyászatot - és átmenetileg gyógyszertant - az ápolóképzés különböző területén. A 70-es évek végén az Egészségügyi Minisztérium felkérésére megírta a Belgyógyászati szakápolástan, majd megszerkesztette az Ápolástan-gondozástan című tankönyvet. Utóbbi, átdolgozás után hét kiadást ért meg.

Részt vett az egészségügyi főiskola számára szerkesztett jegyzet megírásában is. Az orvostanhallgatók képzésében, oktatásában, aktív szerepet játszott, melyért a Pécsi Orvostudományi Egyetem Rektora dicséretben részesítette.

A Magyar Ápolási Egyesület 2007 Budapesten rendezte meg országos ünnepség keretében az Ápolók Nemzetközi Napját. Az eseményen Dr. Bokor Nándort tiszteletbeli ápolóvá avatták.

Több évtizedes kimagasló munkássága elismeréseként kapja meg a Pro Sanitate kitüntetést.ű

Pedagógus Életmű-díj 

"Pedagógus Életmű-díj" adományozható annak a pedagógusnak, aki hosszabb időn át - de legalább 25 éven keresztül - a nevelés-oktatás területén végzett kiemelkedő munkájával és életével a szülők, a diákok és pedagógustársai körében közmegbecsülést szerzett.

A díjat évente egy személy kaphatja,

2010-ben Geositsné Gerencsér Lucia érdemelte ki

Geositsné Gerencsér Lucia pedagógus pályáját óvónőként Szentpéterfán kezdte 1972-ben. 1974-től 1981-ig a szombathelyi Munkás utcai Óvoda, majd 1981-től napjainkig a Győzelem utcai - mai nevén a Játéksziget Óvoda vezetője.

Óvodavezetői tevékenységét a naprakész tájékozottság, a magas fokú igényesség jellemezi. Továbbképzéssel, önképzéssel éri el, hogy mindig a legfrissebb tanügy-igazgatási és szakmai információkat tudja átadni munkatársainak.

A hagyományok megőrzése mellett minden erejével támogatja óvodája minőségi, innovációs fejlődését.

Irányításával a Játéksziget Óvoda 1987-től a játék- és differenciált személyiségfejlesztés bázisintézményeként működik. Az itt szerzett tapasztalatok és a bevezetésre kerülő folyamatos napirend alapján irányította az óvoda helyi nevelési programjának megalkotását. Óvodavezetőként stabil pillére a helyi nevelési program megvalósításának. Kezdeményezi, felkarolja az új módszereket, nyitott az új kezdeményezések iránt.

Nem csupán egy óvoda élén áll, hanem ellátja Szombathely város óvodáinak koordinálását is!  Felkészültsége, megbízható, korrekt együttműködése, kiállása kivívta az intézményvezetők kiemelt bizalmát - 1996-tól Szombathely város óvodavezetői munkaközösségének vezetője.

Karizmatikus személyiség. Óvodája, az óvónői pálya, a város óvodaügye és az óvodás korosztály iránti odaadása, önzetlensége, felelősségtudata követendő példa a szakma számára.

Szombathely Kultúrájáért Életmű-díj 

"Szombathely Kultúrájáért Életmű-díj" adományozható annak a személynek, aki hosszabb időn át - de legalább 25 éven keresztül - a kultúra területén végzett kiemelkedő munkájával és életével a város polgárai körében közmegbecsülést szerzett.

A díjat 2010-ben KÁLDY LAJOS kapta

Káldy Lajos festőművész 1922-ben született Hegyháton, a Vas megyei Csipkereken.

A csipkereki 6 év nagyon meghatározó volt Káldy Lajos számára. A falu, édesapja, és a föld maradandó élményként tovább élt benne. A nehéz, mégis szép falusi élet, a föld szeretete miatt a néprajz lesz második szerelme, a festésen kívül. Legkedvesebb témái ebből a világból valók. A polgári iskolát már Szombathelyen kezdte Káldy Lajos. Szívesen emlékszik vissza egykori tanárára Soltész Jenőre, akitől igazi rajzi alapokat kapott. A perspektíva alapjait is nála tanulta meg, és az ő biztatására kezdett komolyan rajzolni, festeni.

A polgári iskola után főiskolára anyagi okok miatt nem mehetett. 1947 tavaszán bátyja Káldy László, Jaksa Istvánhoz tanácsolta rajzolni, aki a MÁV Festő Iskola fő szervezője volt. 1957-től a Derkovits Gyula Képzőművészeti Szabadiskola rendszeres látogatója. 1958-78 között a Berzsenyi Dániel 405-ös Ipari Szakmunkás Képző Intézet tanáraként dolgozott és szakmai ismeretet, anyag és gyártás ismeretet valamint szakrajzot oktatott.

A Szombathelyen élő alkotónak eddig 40 egyéni bemutatkozását láthatta a közönség. Káldy Lajos realistának tartja magát, ami nem azt jelenti, hogy ecsetjével, ceruzájával pontosan fényképezné a természetet. Számára a hangulat megjelenítése a fontos, témáit gyakorta olyan nézőpontból mutatja meg, amelyet - noha többször is „elmegyünk" mellette - nem vesszük észre. Bár olajképeket is fest, elsősorban az akvarelltechnikát használja, amelynek igazi mesterévé képezte magát.

Szemlélete alapvetően természetelvű, kötődik az előző korok realista irányzatához. Festményein nincs ember. Nincs, mert jelenlétét nem tartja fontosnak, mert akkor másról szólna a története. Munkáiban leltározza nekünk a múltat. A legszívesebben és leghitelesebben azokat a régi zsúpos pincéket festi, amelyek főleg Nyugat-magyarországon voltak divatosak, s amelyek a szerző szülőföldjéhez, a mesés nevű Csipkerekhez kötődnek.

Művészi tevékenységét 2007-ben SZMJV Önkormányzata a „Kiemelkedő Kulturális Munkáért" díjjal ismerte el. Káldy Lajosnak 8 unokája és 2 dédunokája van.

A gálaműsor során felléptek: Savaria Szimfonikus Zenekar, Szalóki Ági énekes, Mirage Salon Quartett, Orosz Zoltán harmonikaművész és Horváth Kornél ütőhangszerek, Szabó Tibor színművész

A hírhez tartozó képgaléria

Új hozzászólás