Bábszínház - Márkus Tibor CD-jének élő performance bemutatója a Bartók Teremben
2009.01.13. - 21:00 | vaskarika.hu
Helyszín: Bartók Terem
Dátum: 2009.01.18.
Január 18-án, a Bartók-teremben, 19.30-kor lesz Márkus Tibor "Bábszínház" című CD-jének élő performance bemutatója. A vetített hátteres koncerten közreműködik 18 zenész, az Experidance 2 táncosa (Péli Sipos Viktória és Varga Attila, táncvilágbajnok), valamint M.Kecskés András pantomimművész.
Jegyek 1.500.- Ft-os áron kaphatóak a Bartók Terem művészbejárójánál (9700 Szombathely, Rákóczi u. 3., telefon: 313-747) munkanapokon, valamint az előadás előtt a helyszínen.
Előzetes Márkus Tibor: Bábszínház című CD-jéhez
„Mindnyájan egy bábszínház részesei vagyunk. De nem mindegy, hogy mi irányítjuk a bábukat, mi vagyunk a bábuk, vagy csak egyszerűen a közönség soraiból szemléljük az előadást." /Márkus Tibor/
Márkus Tibor szólisztikus és különböző zenekari formációkra írt kompozícióiban a „zene megbonthatatlan egységének" szellemisége tükröződik. Lemezein ugyanúgy megfigyelhetők a nagymesterek, mint a népzenei és modern kompozíciós elemek hatásai.
A „Bábszínház" című szvit 3 zenekari csoportra írott concerto grosso: klasszikus, rock és jazz elemek váltják egymást a műben, melyet az Equinox Quartet és vendégei adnak elő. A szvit egyes tételei a három zenekari csoport által képviselt stílusok karaktereit és azok fúzióit, egymásra gyakorolt hatásait tükrözik. Így az egyes tételek - amelyek egy bábszínház szereplőit mutatják be - klasszikus, jazz, rock hatásokat és ezek keverékeit tükrözik. A csoportok együttes játéka a tételek karakterének függvényében változik, Például a jazz-rock tételben a jazz és a rock formáció, a klasszicista jazz tételben a jazz és klasszikus zenekar játszik együtt. A tételek felvonultatnak minden lehetséges variációt. A nyitányban és a fináléban mindhárom stílus fúziója, így mindhárom zenekari csoport együttes játéka hallható.
A szereplőgárda és a zenekarok hangszer-összeállítása igen változatos képet mutat. A közreműködő művészek közt megtalálhatók neves hazai és külföldi jazz és klasszikus előadók és gyerekek egyaránt. A hangszer-összeállítások az egyes tételek karaktereihez igazodnak. A különböző zenekarokban megtalálhatók a szaxofonok, zongora és szintetizátorok, dob és más ütőhangszerek, gitár, hegedű, cselló, flute, trombita, harsona, fagott, bőgő, basszusgitár és énekhangok egyaránt.
A zenemű, a tételek határozott karaktere miatt remekül alkalmazható tánc- illetve bábelőadások kísérőzenéjeként, vagy azokkal együtt performance-szerű élő előadásban.
Performance tervezett zenész közreműködői:
Zana Zoltán - szaxofon, szaxofon szintetizátor
Juhász Györgyi - fagott
Mits Márton - furulya, szaxofon
Subitz Gábor - trombita
Almási Attila - pozan
Lakatos Ágnes - ének
Urbán Orsolya-ének
Mohai Tamás - gitár
Berényi Zsuzsa - hegedű
András Mihály - hegedű
Haraszti Erika - cselló
Márkus Dávid - cselló
Nagy Réka - cselló
Márkus Tibor - zongora, elektromos zongora, szintetizátor
Csuhaj Barna Tibor - bőgő
Máthé László - basszusgitár
Delov Jávor - dob
Jeszenszky György - dob, üstdob, ütőhangszerek
Péli Sipos Viktória - tánc
Varga Attila - tánc
Programkereső
Szavazás
Ön mit szeret legjobban a szombathelyi nyárban?
42% - A Savaria Karnevált.
7% - A rengeteg fagyizási lehetőséget.
8% - A sok gondozott parkot.
14% - A nyugalmat, amit a város atmoszférája áraszt.
20% - Csak az számít, hogy igazán meleg legyen.
Összesen 1907 szavazat
Új hozzászólás