Ágyas, de nem nő - II. Birkás Pálinkafesztivál Győrváron
Képgaléria megtekintése2012.07.01. - 20:15 | Büki László 'Harlequin'
Győrváron immáron második, az országban harmadik alkalommal rendezték meg június 30-án a pálinkafesztivált. A rekkenő hőség ellenére nagyon sokan kilátogattak a 74-es út melletti eseményre, ami ezen a napon valószínűleg a megye leglátogatottabb rendezvénye volt.
A fesztivált Birkás István nyitotta meg, majd többek között a helyi általános iskola, a Nefelejcs néptánccsoport, és a Győrvári Dalárda szórakoztatta az érdeklődőket. Kora délután aztán a Pálinka Lovagrend felvonulása után megkezdődött a verseny eredményhirdetése. Palotás József, a Vámhivatal Vasi Szervezőbizottságának elnöke köszöntötte a résztvevőket és elmondta, az első minősítésre az eddigi 70-80 mintával szemben idén már 284 minta érkezett, amik egy-két kivétellel mind jók, vagy kiváló minőségűek voltak.
Bikfalvi Istvánné dr. Hamza Kinga a zsűri elnöke hozzátette, június 16-án Vönöckön adták át a magánfőzők, ma pedig a nagytermelők díjait. A nagyszámú mintában ő is csak néhányat említett nem megfelelő minőségűként. A minősítés nélküli pálinkatermelőknek azt ajánlotta, nézzenek utána, mi lehetett annak az oka, hogy a zsűri nem találta kellően jónak a pálinkájukat, majd hangsúlyozta a mesterség tökéletesítésének fontosságát.
Kovács Ferenc, a közgyűlés elnöke arról beszélt, hogy amikor zsűrizett, másnap bizony nehezen kelt fel, ugyanis 47 féle pálinkát kellett kóstolnia. Elmondta, mindenkit köszönet illet, akik a pálinkáért, mint hungarikumért tesznek. Kiemelte, hogy érdemes megméretni magunkat, hiszen a minősítés pontot tesz arra a folyamatra, aminek végén aztán kiváló minőségű pálinkák születhetnek.
Ezt követően elsőként a bér és magánfőzők, majd a kereskedelmi kategória díjait adták át.
A hatalmas meleg ellenére a rendezvény egyre több érdeklődőt csalt a helyszínre, ahol a kiváló minőségű pálinkák mellett kóstolhattunk kizárólag 100% kecsketejből készült házi sajtot, különféle réteseket, lekvárokat, mézet. Vásárolhattunk fazekas és csuhétermékeket, szappant, és gyógynövény tinktúrákat is. A gyerekekre is gondoltak a szervezők, akik a legkisebbeknek kosárhintával, kézműves foglalkozásokkal kedveskedtek, a kis kerti tó pedig remek helyszín volt nekik, hogy kicsit lehűtsék magukat. A helyszínre ingyenes buszjáratok indultak a környékről.
A helyi termékeket árusító lekváros standon hallottuk az alábbi történetet: „Amikor kicsi voltam, lehettem vagy 4-5 éves, kis tejes kannába szedtem a málnát. Volt egy fiú a szomszédban, pár évvel idősebb nálam, aki akkor mindenfélét mutogatott nekem, kismadarakat, virágokat, én pedig csak szorítottam a kis kannámat, benne az értékes gyümölccsel. Utóbb kiderült, hogy neki is volt kannája, csak sajnos üres, és mivel lusta volt málnát szedni, arra gondolt, hogy egy óvatlan pillanatban átönti az én gyümölcsömet a saját kannájába. Sok évvel ezután ez a szomszéd fiú a férjem lett, és most családi vállalkozásban többek közt málna lekvárt főzünk..."
A gasztromustra után a koraeste már a zenekaroké volt. Fél héttől a Lord zenekar adott szokásosan fergeteges koncertet, ekkor a színpad előtt már mozdulni sem lehetett. Jó félórás csúszással, 21:30 körül csapott a húrokba az EDDA - már sötétben, kissé lehűlt levegőben. A magasba emelt kezektől alig látszott hátulról a színpad, megszólaltak a jól ismert slágerek, a közönség szokás szerint együtt mozgott, énekelt a zenekarral. Az estét Fáraó buli zárta, s akiben még volt elég erő, hajnalig mulathatott.
Programkereső
Szavazás
Ön mit szeret legjobban a szombathelyi nyárban?
42% - A Savaria Karnevált.
7% - A rengeteg fagyizási lehetőséget.
8% - A sok gondozott parkot.
14% - A nyugalmat, amit a város atmoszférája áraszt.
20% - Csak az számít, hogy igazán meleg legyen.
Összesen 1907 szavazat
Új hozzászólás