Hét év - Tóth Magdolna kiállítása a művészeti szakgimnázium galériájában (márc. 16.)
2023.03.11. - 11:30 | Büki László - Fotók: Maurer Péter, Garas Kálmán

Tóth Magdolna új hang a hazai kortárs szobrászatban, munkáit "lágy plasztikának" lehet nevezni, mivel az összes eddigi plasztikához képest (kő, bronz, gipsz, beton stb.) puha és színes textilfelületei szobrainak élő hatást kölcsönöznek. A művészeti szakgimnázium galériájában március 16-án, 15:30-kor nyílik meg kiállítása.
Tóth Magdolna az Irokéz Galéria tehetséggondozó pályázatán tűnt fel 2009-ben, amikor általános iskolásként öccsével közösen készített alkotásával díjat nyertek. A Szombathelyi Művészeti Szakközépiskolában folytatta tanulmányait. 2017-ben adták át első köztéri alkotását, Tóth Jenő szalézi szerzetestanár emléktábláját Vasszécsenyben. 2018-ban a répcelaki Nyitott-tér Galériában volt első nagyszabású önálló kiállítása. 2018-ban és 2020-ban szerepelt munkáival a budapesti Art Market művészeti vásáron, a Pécsi Tudományegyetem Művészeti Karának standján. 2018-ban és 2020-ban Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíjban részesült, 2019-ben pedig a Krisbacher Ildikó ösztöndíjas volt.
A Kórus című munkájával 2021-ben szerepelt az Országos Művészettudományi Konferencián, tanárai Lengyel Péter és Rezsonya Katalin voltak.
Tóth Magdolna: Kórus - Fotó: Maurer Péter
A szombathelyi textilbiennálék, textiltriennálék történetében talán az eddigi legfiatalabb díjazottjaként nyerte el a Magyar Képzőművészek és Iparművészek Szövetsége díját Kórus című munkájáért a VII. Nemzetközi Textilművészeti Triennálén. Ez az alkotás a szakgimnáziumi tárlaton is szerepelni fog.
Nővérek című munkájára az NKA-nál munkaösztöndíjat nyert, ami szintén ott lesz a szombathelyi kiállításon. A Káposztáskert című diplomamunkáját a tavaly szeptemberi Új Művészet folyóirat egész oldalas fényképben közölte.
Nemrég adták át az AGORA Művelődési és Sportház oldalán lévő Károlyi Antal domborművét.
Tóth Magdolna 7 éve érettségizett a Szombathelyi Művészeti Szakgimnáziumban, azóta elvégezte Pécsett a szobrász szakot, most pedig ugyanott a képzőművész tanári szakra jár. Egykori középiskolájában végzi tanítási gyakorlatát, Somogyi Tamás szobrászművész a mentortanára, ő kérte fel a kiállításra, mivel a szombathelyi gimnáziumban lesz idén az országos szobrászverseny a művészeti szakgimnáziumok között, tehát itt fordulnak meg a jövő magyar szobrászai.
Tóth Magdolna új hang a hazai kortárs szobrászatban, "lágy plasztikának" lehet ezt nevezni, mivel az összes eddigi plasztikához képest (kő, bronz, gipsz, beton stb.) puha és színes textilfelületei szobrainak élő hatást kölcsönöznek, ezért a kiállítás címéül még a LIVE is felmerült. Élettel teli, színes világ ez, éppúgy, mint az a világ, amiben élünk.
Kapcsolódó írásunk:
"Egész családom egy meghatározó művészeti élmény" - Tóth Magdolnával beszélgetett a PécsiBölcsész
2018.04.19. - 00:15 | PécsiBölcsész

Tóth Magdolna másodéves szobrász szakos hallgató, édesapja Tóth Csaba Munkácsy-díjas festőművész, édesanyja textilművész. Elég csak ránéznünk egy hétköznapi szettjére ahhoz, hogy világossá váljon, nem egy hétköznapi lánnyal állunk szemben; szinte egyértelmű már a megjelenéséből is, hogy ő is művészi babérokra tör.
Programkereső
Szavazás
Ön mit szeret legjobban a szombathelyi nyárban?
42% - A Savaria Karnevált.
7% - A rengeteg fagyizási lehetőséget.
8% - A sok gondozott parkot.
14% - A nyugalmat, amit a város atmoszférája áraszt.
20% - Csak az számít, hogy igazán meleg legyen.
Összesen 1914 szavazat
Új hozzászólás