Ocho Macho és táncőrület - Jánosházai Falunap 2012

Képgaléria megtekintése2012.08.21. - 02:00 | Büki László 'Harlequin'

Ocho Macho és táncőrület - Jánosházai Falunap 2012

Augusztus 18-án került sor a jánosházai falunapra, melynek kulturális programja 15 órától, az Ocho Macho koncertjével indult. A macsókat egy fergeteges Rock And Dili show váltotta a színpadon, majd a helyi Megasztár, a „Fantasztikus Kölyök" tehetségkutató helyezettjei mutatkoztak be a falunapi közönség előtt. A táncos sokszínűséget a Savaria Táncsport Egyesület három korcsoportjának fellépése zárta.

A falunapi programok már a reggel 8 órakor startoló tájfutó versennyel elkezdődtek, és ünnepi szentmisével folytatódtak a Mária szobornál. Az augusztus 20-i ünnepi műsornak a Rendezvénytér adott otthont, Stefka Istvánnak, a Magyar Hírlap főszerkesztőjének ünnepi gondolatival nyitva a megemlékezést. 

"Nagy napot ünnepelnek a magyarok államalapítójuk szentté avatásakor. Ő az első magyar szentünk, és ő volt az, akit az ortodox egyház is elismert, így ökumenikus hidat jelentett az egyházak között. II. Szilveszter pápától kért koronát, ezzel belépett az európai keresztények csoportjába. Szent István azt mondta: „Legyen hited, s lészen országod." Úgy érzem, Magyarország méltó a múltjához, mint sport, mint kultúra területén is. Mindezt a hit tette lehetővé, aminek egykor alapjait Szent István rakta le." - emelte ki beszédében Stefka István. 

Az ezt követő ünnepi műsorban részletek hangzottak el az István a király című rockoperából, valamint Szent István királyt megidéző versek emelték az ünnep meghittségét. 


Április 28-án helytörténeti múzeumot avattak Jánosházán. Ekkor megkérték a falu lakosságát, ha bárkinek van olyan tárgya, relikviája, amit szívesen elhelyezne a múzeumban, örömmel fogadják. Augusztus 20-án egy ilyen felajánlásnak lehettünk tanúi, hiszen Tüske László első világháborúban elhunyt társak tiszteletére készített zászlót adományozott a múzeum számára. Féltve őrizték, volt, hogy külföldre, Franciaországba menekítették.

Tüske László elmondta: a zászló 1935-ben készült, és tíz éves volt, amikor egy banketton megtaposták, és üvegek közt találták meg a reggeli takarítók. Édesapjához került ekkor a zászló, majd a nővére elvitte Franciaországba. Végül kalandos úton visszajuttatta hozzá, mondván, ami magyar, őrizzétek ti.

Keresztes István polgármester ezek után megköszönte a 77 éves ereklyét, és mivel zászlóátadáskor az a szokás, hogy kell tenni egy ígéretet, ezennel megígérte, hogy nagyon fognak rá vigyázni, és arra törekszenek, hogy még sokáig megőrizzék abban az állapotában, amiben megkapták.


E nemes gesztus után került sor az ünnep részeként a Jánosházáért Díszoklevél átadására, melyet idén Sík Tamásné, a Jánosházi Keresztény Családközösség Egyesület vezetője kapott, a nagyközség közösségi életében végzett sokéves tevékenységének elismeréseként. 

Az augusztus 20-i ünnepi megemlékezés képgalériája itt megtekinthető.

Az ünnepi program után a Művelődési Otthon lett egy órára a további események helyszíne. "A sütemény maga a varázslat, maga a csoda." - ezekkel a szavakkal nyitotta meg a süteményfesztivál díjátadó ünnepségét Illés Zsuzsa művelődésszervező. A süteményfesztivál egyben a falunap ünnepélyes megnyitását is jelentette.

Keresztes István, Jánosháza polgármestere, és a szlovákiai Jánovce (Jánosháza) település polgármestere közös falunapi nyitóbeszédükben kiemelték: a két község együttműködése hidat jelent majd a két ország között is, ehhez biztos alap a közös, magyar nyelv.  

Keresztes István Tamási Áron szavait idézte, miszerint azért vagyunk a világon, hogy valahol otthon legyünk benne. Elmondta, Jánosháza lakosai ezért nagyon sokat tesznek, hogy ők itt lehessenek otthon. Az asztalon a szorgos asszonyok süteményei, és a község környezete is ezt bizonyítja, amit az itt élők gondoznak, mert szeretik településüket. Ezt láthatták a vendégek is azon a sétán, amit a faluban tettek.

A süteményfesztiválon különdíjat kapott Pacsi Józsefné cukormentes süteményéért, míg Rábáné Nagy Beatrix bonbonmeggy nevű süteményével negyedik helyezett lett. Harmadik helyet ért Királyné Szabó Erzsébet kókuszos pingvinje, másodikat Fódi Károlyné medvehagymás pogácsája. A sütemények idei "királynőjenek" Rába Csabáné mogyorós árvácskája bizonyult. A süteményfesztiválról részletesen itt írtunk!


A falunapi kulturális programok sora 15 órától, az Ocho Macho koncertjével kezdődött. Az egyórás hupogás után Gergőék állták a rajongói rohamokat is, eleget téve a dedikálás-közös fotó kombónak. A macsókat egy fergeteges Rock And Dili show váltotta ezt követően a színpadon. A 60-as évek hangulatát megidéző rockandroll-party igazi össznépi buliba csapott át - limbózott és rokizott szinte minden korosztály, a szlovák vendégtelepülés énekkarával az élen.

Ezután az itt élők nagy örömére a "helyi Megasztár", a „Fantasztikus Kölyök" tehetségkutató helyezettjei mutatkoztak be a falunapi közönség előtt. Volt buzdítás a színpad előtt és volt izgalom a színpadon - Laczi Regina, Nagy Alexandra, Horváth Veronika, Vegeli Viktor és a verseny győztese, Rába Dóra csillanthatta meg énekes és táncos tehetségét.

A táncos sokszínűséget a Savaria Táncsport Egyesület három korcsoportjának fellépése zárta. A vacsora utáni hangulatot Kaczor Feri, valamint Szega&Frédó fellépése fokozta, a falunap utcabállal ért véget.

Kapcsolódó írásunk:

Édes bűnbeesés - IV. Süteményfesztivál Jánosházán

2012.08.20. - 14:45 | Büki László 'Harlequin' - Képgaléria megtekintése

Édes bűnbeesés - IV. Süteményfesztivál Jánosházán

Mogyorós árvácska, kókuszos pingvin, medvehagymás pogácsa - három díjazott sütemény a 36-ból. Rekordnevezés és színvonalasabb sütemények jellemezték a IV. Süteményfesztivál és Süteménysütő versenyt Jánosházán.

 

A hírhez tartozó képgaléria

Új hozzászólás